Hlavní závod měřil 4400 metrů a prvenství z loňského roku v něm jistě obhájil novoměstský Petr Hubáček, který měl v cíli bezpečný bezmála desetisekundový náskok před Michalem Horáčkem z České Třebové. Pěkných výsledků dosáhli také účastníci z našeho regionu. Kromě vítězství poličské Zuzany Vlčkové mezi dorostenkami se na čelných pozicích objevili i běžci a běžkyně z Moravské Třebové a Litomyšle.

Z výsledků:

Muži A (4400 metrů): 1. Petr Hubáček (TJ Nové Město na Mor.) 13:36, 2. Michal Horáček (Iscarex Česká Třebová) 14:45, 3. Michal Balcar (Univerzita Brno) 14:49, 4. Tomáš Cacek (Jiskra Litomyšl) 15:02, 5. Přemysl Švarc (Slavia VŠ Plzeň) 15:06.

Muži B (4400 m): 1. Jaroslav Ženčák (TJ Šumperk) 15:15, 2. Mojmír Svoboda (Hvězda Pardubice) 15:38, 3. Josef Pleskot (Rychnov n/K) 15:38.

Muži C (4400 m): 1. Miloš Smrčka (BK Říčany) 15:17, 2. František Šváb (Jiskra Litomyšl) 16:03, 3. Jan Fiedler (MS Brno) 16:58, 5. Miroslav Štyndl (Atletika Polička) 17:20.

Muži D (4400 m): 1. Jiří Libra (Nové Město nad Metují) 18:04.

Přebor Poličky (4400 metrů): 1. Josef Chmelík 15:42, 2. Josef Šutera 15:48, 3. Jaroslav Kacálek 17:04.

Ženy A (4400 m): 1. Milada Barešová (TJ ASK Blansko) 17:44.

Ženy B (4400 m): 1. Táňa Metelková (Týniště nad O.) 16:33.

Ženy C (4400 m): 1. Pavla Kováříková (Barmex Sport Brno) 20:14.

Mládežnické závody

Junioři (2200 m): 1. Lukáš Kourek (Nové Město na Mor.) 6:55, 4. Karel Sejkora (Atletika Polička) 7:28.

Juniorky (1100 m): 1. Markéta Krejčí (Nové Město na Mor.) 3:58, 3. Lenka Schauerová (Atletika Polička) 4:00.

Dorostenci (2200 m): 1. Kamil Krbek (Nové Město na Moravě) 7:11, 2. Tomáš Večeře (Atletika Polička) 7:21.

Dorostenky: (1100 m): 1. Zuzana Vlčková (Atletika Polička) 4:02.

Starší žáci (1100 m): 1. Jakub Siegel (AC Choceň) 3:40, 5. Petr Mohelník (Atletika Polička) 3:50.

Starší žákyně (900 m): 1. Helena Tlustá (Nové Město na Moravě) 3:07, 7. Blanka Pazderová (Atl. Polička) 3:30.

Mladší žáci (900 m): 1. Jan Pavel (Orel Rtyně) 3:08, 6. Jan Flídr (Široký Důl) 3:26.

Mladší žákyně: 1. Martina Karasová (Nové Město) 3:14, 2. Nikola Pařilová (AK Mor. Třebová) 3:18, 3. Tereza Vytlačilová (Atl. Polička) 3:22.

Vítězové dětských závodů – 1996–97:

Jan Václavek (Dl. Třebová) a Simona Couralová (Jiskra Vír). 1998–99: Vojtěch Mlynář (D. Dobrouč) a Petra Čerenková (Orel Rtyně). 2000: Karel Coural (Vír) a Dominika Smoláková (BK Vysoké Mýto). 2001–02: Lukáš Boháček (Pardubice) a Marta Slonková ((Nové Město na Mor.). 2003: David Jirouš (Polička) a Tereza Machová (Vavřinec).