Protože nadcházející víkend může být klidně první a poslední, kdy jsou tomuto odvětví příznivě nakloněné klimatické podmínky, tak se po sobotním Klášterci pojede hned v neděli druhý podnik seriálu na trati v Dobřanech v Orlických horách. „Obě známé tratě pořadatelé dokončují tak, aby byly dobře sjízdné a jezdecky i divácky zajímavé,“ informoval jménem organizátorů šampionátu Josef Vašíček.

HC Litomyšl vs. HC Slovan Moravská Třebová (1. čtvrtfinále).
Druhé vítězství pro tři týmy, jenom Chrudim dokázala vyrovnat sérii

„Závody se pojedou ve dvou kategoriích. V mistrovství ČR Orion Shiva KTM Cupu jedou naši nejlepší jezdci v čele s obhájci mistrovského titulu Pavlem Dvořáčkem a Danielem Mandysem. Divákům se představí i další známí jezdci. Nebude chybět i historicky nejúspěšnější jezdec a pětinásobný mistr republiky Patrik Šroler, nepojede ale se svým bratrem, ale s novým lyžařem Martinem Kavkou. Trojnásobný šampión Lukáš Mohaupt z Orion Racing Teamu musel také změnit lyžaře. Za Václava Hotového, který si doléčuje zranění, zaskočí na lyžích jeho staronový parťák Karel Sejk. Do mistráku se přihlásili také loňští vítězové Orlického poháru Filip Strmiska s Michalem Paulů. Hobby motokrosaři a lyžaři se tradičně představí právě v Orlickém poháru. Podle posledních informací jezdecké pole obohatí i závodníci z Lotyšska. Jak v Klášterci, tak i v Dobřanech tedy návštěvníci uvidí zajímavé a dramatické závody,“ slibuje Josef Vašíček.

Letohradský hokejbalista Vít Rozlílek se těší na návrat na hřiště.
Nyní je pro mě důležité dostat se zpět do formy, má jasno Vít Rozlílek

Závodní program je po oba dva dny shodný: první rozjížďka Orlického poháru startuje v 11.15, mistrovství republiky vypukne v pravé poledne. Závody vyvrcholí finálovými jízdami v 15 hodin.