Jedno už je jisté. Termíny 5. března od 20 hodin a 6. března od 16 hodin budou pro Svitavy velkým florbalovým svátkem.

Aby si divák užil

Samostatnou a veleúspěšnou kapitolou svitavského florbalu jsou diváci. Dlouhodobě vytváří svým hráčům tu nejlepší atmosféru v rámci prvoligové, ale i superligové konkurence.

Proto klub neponechává nic náhodě a na play off chystá několik novinek. A to zejména s tím cílem, aby si fanoušci maximálně užili domácí zápasy.

„Chceme vytvořit komplexní sportovní zážitek. Samozřejmě pracujeme s omezeným rozpočtem, jelikož nejsme v rámci amatérských podmínek v českém florbalu žádný velkoklub. Snažíme se kvalitu organizace každého domácího zápasu posunovat. K play off přistupujeme jako k vrcholu sezony," říká jménem klubu Lukáš Brýdl.

V klubových barvách

Na obou víkendových utkáních bude přítomna početně posílená pořadatelská služba, která zajistí bezpečnost a plynulost zápasu. Na úvodní utkání oddíl investoval do doprovodné aktivity v podobě malování na obličej. Zahájeno bude třicet minut před sobotním duelem.

„S malířkami postupně vytváříme obrázky, které budou vycházet ze symbolů klubu a play off. Zároveň tímto chceme nalákat do hlediště rodiny, jejichž děti si ze zápasu mohou odnést památku," dodal Brýdl.

Další nadstandardní aktivitou bude vyzdobení interiéru haly Na Střelnici v klubových barvách. Poprvé v historii nechalo klubové vedení vyrobit také vlajku FbK Svitavy, kterou fanoušci spatří při nástupu domácích hráčů. A aby toho nebylo málo, chystají se hráči do hlediště vhodit několik klubových šál, které je možné použít při oslavě gólu a vytvořit tak „černočervené peklo".

Proč do haly?

Když se na svitavskou atmosféru těší i soupeř z Kladna, není co řešit. Svitavy mají nejlepší diváky v první lize, na čemž má výraznou zásluhu patriot a vedoucí fanklubu Martin Vojta.

Na jedenáct domácích klání si do hlediště našlo cestu 3200 fanoušků. Jen pro srovnání, na Kladno došlo v celé sezoně lehce přes tisícovku domácích podporovatelů. Svitavy drží rekord první ligy v návštěvnosti s počtem šesti set diváků ve vánočním duelu s Hattrickem Brno.

Svitavský tým je skutečným týmem. Nedaří-li se oporám, nahradí je někdo jiný. Hráči podávají stabilní výkony a fyzicky jsou dobře připraveni. Jiří Skácelík má nejlepší brankářské statistiky v lize. Připsal si nejvíce vítězství i pár asistencí. „Každým rokem je lepší a lepší," říká jeho spoluhráč Lukáš Brýdl.

A ještě jednu okolnost je potřeba zmínit v souvislosti s FbK Svitavy. Na florbal se chodí fandit, nikoli platit. Zatím toto pravidlo platí i v této sezoně. I v play off však může každý divák dobrovolným vstupným podpořit kupříkladu náklady na pořádání domácích zápasů. (vom)