V minulé sezoně prohráli florbalisté FbK oba ligové duely s Kladnem. Hned první vzájemný střet v ročníku novém však tuto nepříznivou bilanci poopravil a Svitavští dokázali Středočechy poprvé zdolat. A to dokonce na jejich hřišti, což je v napínavém boji o osmičku obrovské plus. Aktuálně jsou právě na magickém osmém místě zaručujícím play off a utekli devátému Znojmu na čtyři body.

FBC Kanonýři Kladno – FbK Svitavy 5:7 (1:1, 1:3, 3:3)

Branky: 20. a 50. Nushart, 24. Richtr, 45. Slivka, 55. Přívara – 26. a 54. König, 10. Šmarda, 29. Štancl, 37. Pakosta, 47. Prudil, 51. Brýdl. Rozhodčí: Černý – Janoušek. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 80. Střely: 27:23.

Svitavy: Skácelík – Jedlička, Nonn, Říha, Prudil, Štancl, Šivák – Bečvář, König, Pakosta, Čížek, Šmarda, Brýdl, Sauer, Richter, Musil.

Hosté hráli od začátku aktivně a bez respektu. Po necelých deseti minutách se dočkali odměny po střele Šmardy. O vedení je připravilo jediné vyloučení v celém zápase, které si na své konto připsal gólman Skácelík. Gólový trest přišel těsně před pauzou z hole Nusharta.

Poprvé a naposledy vedli domácí ve 24. minutě, ale reakce Svitav byla drtivá. Třemi trefami v rychlém sledu rázně otočili kormidlem utkání a soupeř se z této sprchy více neprobral.

Kladno se sice ve třetí třetině dvakrát přiblížilo na rozdíl jediné branky a hnalo se za vyrovnáním, jenomže místo něho vždy přišel další svitavský úder. Zlomová byla 51. minuta, když se po rozehrané standardní situaci prosadil Brýdl a upravil tím skóre na 4:6.

Domácí se od tohoto okamžiku už na kontakt nedostali a proti dobře pracující obraně Svitav nic nevymysleli. Naopak, nejlepší hráč hostů König zatloukl do jejich rakve poslední hřebík a ani proměněné trestné střílení Přívary v 55. minutě na radosti Svitavských nic nezměnilo. Závěr utkání si totiž uměli s jistotou pohlídat.

„Získali jsme veledůležité tři body, které jsou dílem týmového a bojového výkonu, kdy jsme poctivou obranou dokázali ustát chvílemi velmi silný tlak domácích a dařilo se nám proměňovat brejky," shrnul duel hrající trenér Svitav Ladislav Štancl.

1. liga mužů – 13. kolo – další výsledky: Hattrick Brno – Rožnov pod Radhoštěm 3:4 (PP), Znojmo – Česká Lípa 3:11, FBC Start 98 – Pelhřimov 4:3, Liberec – Black Angels 8:3, Ústí nad Labem – MVIL Ostrava 6:7 (PP).

Pořadí: 1. Hattrick Brno (28), 2. Ústí nad Labem (26), 3. Liberec (24), 4. Česká Lípa (24), 5. Rožnov pod Radhoštěm (23), 6. Kladno (21), 7. Black Angels (21), 8. Svitavy (21), 9. Znojmo (17), 10. FBC Start 98 (16), 11. Pelhřimov (8), 12. Ostrava (5).

Divácký rekord?

Následující prvoligové utkání, které bude poslední v tomto kalendářním roce, odehrají svitavští florbalisté tuto sobotu 19. prosince od 20 hodin ve sportovní hale Na Střelnici. Soupeře nemohou mít atraktivnějšího, protože přijede vedoucí celek soutěže Hattrick Brno. Domácí klub se snaží nalákat do hlediště co nejvíce fanoušků tak, aby zlomil prvoligový divácký rekord, což znamená více než šest stovek příznivců v hledišti!  (rh)