Běh do Zámeckého vrchu se konal v Lanškrouně a na hlavní trať o délce 6,3 km se vydala více než stovka vytrvalců. Mezi nimi byl nejrychlejší právě Jáchym Kovář, který byl sice klasifikován jako vítěz kategorie juniorů, ovšem jím dosažený čas 22:54 byl absolutně nejrychlejší a nikdo ze zkušených borců v mužských kategoriích ho nepřekonal.

A že tu závodila skutečně velká jména, Kovář porazil mimo jiné i někdejšího celkového vítěze Iscarex Cupu Michala Horáčka (vítěz muži A, 23:13) či jiného ostříleného běžce Jindřicha Krále (muži B, 23:08).

Nejen litomyšlský mladík se ale v Lanškrouně prosadil mezi nejlepší. Rovněž poličští atleti se vytáhli svými výkony, když Josef Šutera doběhl šestý mezi muži A a dvanáctý absolutně (25:22) a Lenka Schauerová se dokonce podívala na „bednu", když doběhla bronzová v kategorii ženy A časem 32:30.

V neděli se účastníci seriálu přemístili do Nekoře, kde pro ně byl připraven kros. Jáchym Kovář si tam udělal malý soukromý šampionát, když nejprve zvítězil v závodu juniorů (1,7 km, 6:20), aby vzápětí poměřil svoje síly s dospělou konkurenci na dvojnásobně dlouhé trase a i z této konfrontace vyšel coby vítěz (3,4 km, 12:49). Náskok na druhého Dominika Machotku z Lanškrouna měl skoro půl minuty. Kovář vede díky svým výsledkům průběžnou klasifikaci Iscarex Cupu mezi juniory.

Další závody poháru jsou na programu v červnu, kdy se poběží mimo jiné Dobroučským krajem (7. června), z Mladkova na Suchý vrch (14. června) nebo z České Třebové na Kozlovský kopec (15. června). Tady všude dostanou běžci ze Svitavska další příležitost k vyniknutí.