Startovala hned ve dvou kategoriích: kumite žen do 61 kilogramů a kumite bez rozdílu hmotnosti.

Dvakrát do finále

Soutěže v kumite přišly na řadu po skončení zápolení v kata a slavnostním nástupu. Kategorie žen do 61 kilogramů se odehrála hned na začátku programu a přihlášeno do ní bylo sedm závodnic z celé České republiky. Při lichém počtu karatistek měla Lenka Jůzová v prvním kole štěstí na volný los a do semifinále prošla bez boje. Tam se střetla s Evou Lálovou ze Spartaku Hradec Králové, kterou porazila a probojovat se tak do finálového bloku.

Druhou z kategorií, ve které Lenka startovala, bylo kumite bez rozdílu hmotnosti. Jako v její váhové kategorii, tak i zde bylo sedm závodnic. Tentokrát byla Lenka v sudé polovině pavouka. V úvodním kole jí byla vylosována Hana Dostálová (SK Karate Shotokan Liberec). Ze začátku Lenka prohrávala 0:1, ale ke konci zápasu se jí podařilo zabodovat kopem za dva body, utkání obrátit a dovést do vítězného konce. Ve druhém kole, které bylo zároveň i soubojem o finále, bojovala s Lucií Veithovou (Karate České Budějovice), s níž se měla ještě tento den potkat i ve finále své váhové kategorie. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný a bylo patrné, že obě soupeřky se spíše připravují na finále ve své váze. Nakonec se povedlo Lence Jůzové zabodovat a zápas vyhrát. Tímto vítězstvím si zajistila druhou účast ve finálovém bloku MČR.

S reprezentantkami

Vrcholem dne byly finálové zápasy. Jako první startoval pro Lenku Jůzovou boj o titul ve váhové kategorii do 61 kilogramů, kde proti ní nastoupila zmíněná Lucie Veithová z Českých Budějovic. Soupeřka je dlouholetou elitní závodnicí, která reprezentuje Českou republiku na mezinárodních soutěžích. Souboj to byl vyrovnaný, ale nakonec se potvrdila role favoritky, Lenka soupeřce podlehla a umístila se na stříbrném stupínku.

Ve druhém finálovém klání v kategorii bez rozdílu hmotnosti se proti karatistce z Němčic postavila další českobudějovická rivalka Vladimíra Račáková z tamního Fight Clubu. I tato závodnice patří mezi reprezentantky a její zkušenosti se projevily. Lenka prohrála 0:3 a výsledkem bylo druhé místo.

Celkově byly tyto závody jedny z nejúspěšnějších pro oddíl Karatedo Němčice, když si odvážel dva cenné kovy z českého šampionátu. Lenka Jůzová vylepšila loňskou třetí pozici z kategorii BRH a dostala se do elitní čtyřicítky nejlépe bodově hodnocených závodníků v republice v žebříčku karaterec.com.

Bronz pro Jiskru

K mistrovství České republiky v karate v Příbrami je ještě potřeba dodat, že medailově naprázdno tam nevyšla ani litomyšlská Jiskra. Její závodnice Jana Švecová vybojovala třetí místo v kumite žen ve váhové kategorii do 55 kilogramů.

(sek)