Prvoligoví svitavští florbalisté zakončili dlouhodobou fázi soutěže porážkou s Libercem, což je, jak se zdá, soupeř, který je výkonnostně mimo dosah všech týmů. V hale Na Střelnici to bezmála pěti stovkám přihlížejících názorně předvedl.

FbK Svitavy – FBC Liberec 4:9 (3:4, 1:4, 0:1)

Branky: 7. a 14. Richter, 3. König, 35. Pakosta – 11., 24., 29. a 36. Valeš, 16. a 32. Veselý, 3. Marek, 3. Ferdan, 54. Blažek. Rozhodčí: Svrček – Waliczko. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 458.

Svitavy: Lamař – Nonn, Zach, Jedlička, Říha, Doseděl, Kalhaus – Kolena, Šmarda, Richter, Sauer, Brýdl, Prudil, König, Bečvář, Pakosta.

Nebyla to herně jednoznačná partie, rozdíl však byl ve střelecké efektivitě. Po sedmigólové přestřelce v úvodní části, ve které domácí třikrát dorovnali jednogólové manko, ale počtvrté to nestihli, hosté poněkud „utáhli šrouby".

Ve druhé části si trpělivě počkali na šance a jakmile dostali kousek prostoru, rychle zakombinovali a svitavská defenziva nestíhala reagovat. Získaný náskok si Liberec v závěrečné části hlídal a zaslouženě bral všechny body.

Volba fanoušků

Den po závěrečném dějství přišla na řadu florbalová specialita zvaná výběr soupeřů.

První volbu měl samozřejmě Liberec a ten z nabídky celků od pátého do osmého místa ukázal jako na svého čtvrtfinálového rivala na Hattrick Brno.

Pak následovalo Znojmo, jenž na poslední chvíli přeskočilo v tabulce Svitavy. Jihomoravané si vybrali pražský FBC Start 98.

Na Svitavy tudíž zbyl výběr z dvojice Kladno – Ústí nad Labem. Klub vyzval svoje příznivce na sociálních sítích, ať s volbou pomohou. Ti by sice upřednostnili Hattrick nebo Start, ale to už bylo pasé, na třetím místě potom byli kladenští Kanonýři. Tým kvalitní a zkušený, ovšem rovněž tým, s nímž si svitavští hráči poradili v základní části jak doma (po prodloužení), tak na jeho půdě.

„Play off je pro nás odměnou za dobrou sezonu. Začneme dvěma zápasy na domácím hřišti proti zvučnému soupeři, který je zkušenější a má ve svých řadách několik individualit. Série bude zajímavá a my jsme rádi, že naši fanoušci budou následující víkend přímo u toho. Budeme bojovat hlavně za ně," komentoval výběr soupeře svitavský útočník Lukáš Brýdl.

Určeny jsou už také časy prvních dvou utkání mezi Svitavami a Kladnem. Úvodní čtvrtfinále začne v sobotu 5. března ve 20 hodin, druhý zápas potom v neděli 6. března v 16 hodin. (rh, re)

ČTVRTFINÁLE PLAY OFF 1. LIGY:
FBC Liberec vs. FBŠ Hummel Hattrick Brno
TJ Znojmo LAUFEN CZ vs. FBC Start 98
FbK Svitavy vs. FBC Kanonýři Kladno
FBC BRZDY CZ Česká Lípa vs. Florbal Ústí nad Labem