ATLETIKA

Překážkáři a mladí vícebojaři do Svitav

Bohatý atletický program bude o víkendu k vidění na Svitavském stadionu. Oddíl TJ Svitavy pořádá dvě zajímavé akce. Svitavské víceboje jsou určeny pro děti a mládež, konkrétně pro přípravku (dvojboj a trojboj), nejmladší žactvo (čtyřboj), mladší žactvo (pětiboj) a starší žactvo (sedmiboj a devítiboj). Program začíná v sobotu v 10 hodin, pro starší žáky a žákyně bude soutěž pokračovat rovněž v neděli. V sobotu odpoledne vystřídají mladé všestranné atlety na dráze překážkáři. Svitavský stýpl je zařazen do celoročního seriálu Iscarex Cup 2018 a současně je krajským přeborem mužů, žen a starších žáků na dlouhých překážkách. Start prvního běhu je v 15:30 a další budou následovat.

Na Černé hoře každý podle svého tempa

Poměřit běžecké síly jak se soupeři, tak sami se sebou? Litomyšlský Běh Černou horou, jehož 46. ročník se koná v sobotu 28. dubna, k tomu nabízí ideální příležitost. Zdejší atletický klub opět nachystal v lesním areálu na Černé hoře tratě o délkách 1200 metrů, 3 a 6 kilometrů. Každý si tedy může vybrat podle svých schopností. Nestartuje se hromadně, běžci budou „vypouštěni“ postupně, mohou si zvolit vlastní tempo a nemusí se na nic a na nikoho ohlížet. Všem bude změřen čas čipovou časomírou, ovšem pořadí v cíli není na Běhu Černou horou tím nejdůležitějším. Ke startu je třeba se dostavit v sobotu v době od 9:30 do 11:30.

Poličské hradby. Májový běžecký svátek

První májový den a město Polička? Více než půlstoletí k nim neodmyslitelně patří Běh kolem poličských hradeb. Pořadatelé z Atletiky Polička a Školního sportovního klubu ZŠ Masarykova chystají na úterý 1. května 53. ročník tohoto závodu, který patří v rámci seriálu Iscarex Cup tradičně k těm s nejvyšší účastí běžců všech generací, od předškoláků po veterány. Program v městském parku začne v 10 hodin závody těch nejmenších, postupně se bude přidávat na věku běžců i vzdálenostech. Hlavní trať mužů a žen měří 4400 metrů a závodníci se na ni vydají ve dvou vlnách: v 11:45 a ve 12:15, kdy běží elitní kategorie mužů.

CYKLISTIKA

Sedm závodů, ze kterých si vybere každý

Tuto neděli 29. dubna se rozjíždí sedmý ročník Poháru Českomoravské vrchoviny, v němž cyklisté absolvují sedm podniků na kondičně a technicky různorodých tratích. „Když jsme v roce 2012 spolu s dalšími pořadateli vyzkoušeli experiment se zařazením menších regionálních závodů na horských kolech do jednoho seriálu, ukázal se jako úspěšný. Název poháru vychází z rozmístění původních závodů, a i když v průběhu let některé zanikly a nahradily je jiné, název seriálu jsme měnit nechtěli,“ uvedla Lenka Suchánková z pořádajícího Bike Clubu Svitavy. Pohár odstartuje cross-country v Poličce, následovat bude dalších šest klání, kromě jiného v novém termínu konaný terénní duatlon ve Svitavách nebo premiérové zařazený „cyklomanský“ MTB závod v Moravské Třebové. Závěrečný díl spojený s vyhlášením výsledků se poprvé uskuteční v Sedlištích u Jimramova. Závodí se v osmi věkových kategoriích, do hodnocení seriálu se započítá šest nejlepších výsledků.

Poličské cross-country se jede v neděli 29. dubna v areálu sjezdovky ve směru na Nové Město na Moravě. Okruh měří 3230 metrů, má převýšení 132 metrů a start je v 11 hodin.

Pohár Českomoravské vrchoviny 2018: 29. dubna Poličské cross-country, 19. května MTB duatlon Rosna, 2. června Osícká MTB časovka, 28. července MTB Sádecká pila, 19. srpna PIRELL Rybnický MTB maraton, 15. září Babí léto Moravská Třebová, 22. září Okolo Sedlišť u Jimramova.

Cyklomani se tentokrát vydají do terénu

Nabídka pro cyklisty je v našem regionu o nadcházejícím víkendu skutečně pestrá. V sobotu 28. dubna má svoji druhou letošní zastávku na programu moravskotřebovský seriál Cykloman. Po silničním prologu čeká na jeho účastníky terénní zkouška. Jede se Superbike, tedy terénní časovka jednotlivců. Trasu situovali organizátoři do lokality Křížového vrchu na čtyřkilometrový okruh. Startovat se bude od 13 hodin od restaurace U Kalvárie.

HOKEJBAL

Kometa rozehraje semifinálové zápolení

Hokejbalisté rozehrají o víkendu semifinálové série 1. národní ligy. Po výborně zvládnutém čtvrtfinále čeká na poličskou Kometu další překážka na cestě za obhajobou loňského prvenství. V semifinále hraném na tři výhry vyzve Jihlavu a toto měření sil zahájí dvěma domácími zápasy. V sobotu i v neděli byl čas začátků stanoven na 16:30.

Play off startuje rovněž ve 2. národní lize, kterou svitavští hokejbalisté dohráli na pátém místě po základní části. Jejich čtvrtfinálovým soupeřem jsou Ježci Heřmanův Městec. První dvě utkání jsou na pořadu v sobotu a v neděli na Chrudimsku, do Svitav se série nastěhuje příští týden.