Druholigový sok, to je pohárové lákadlo

Jarním triumfem v Poháru hejtmana Pardubického kraje se svitavští fotbalisté kvalifikovali do celorepublikové fáze MOL Cupu. Jeho předkolo se hraje o tomto víkendu a Svitavy hostí divizní Letohrad. Pro oba soupeře by mělo jít o kvalitní test před blížícím se startem mistrovského podzimu, ale o motivaci přitom nebude nouze, neboť vítěz přivítá o týden později v dalším pohárovém dějství druholigové Pardubice, což je atraktivní vyhlídka. Utkání TJ Svitavy – FK Letohrad se hraje v neděli 24. července od 17 hodin na „dvojce" Svitavského stadionu.

Osmdesát, padesát, dvacet. A to na kole

Moravská Třebová – Rok se sešel s rokem a za dveřmi je opět Moravskotřebovský cyklomaraton. V sobotu 23. července se uskuteční jeho v pořadí 12. ročník. Organizátoři připravili pro bikery, kteří se na tuto akci sjíždějí tradičně z celého širokého regionu, tratě o délkách 80 resp. 50 km a také rodinnou dvacetikilometrovou trasu. Pro účastníky však nepůjde o nějaké kochání se krásnou přírodou v okolí Moravské Třebové, neboť na ně čeká cyklistický „záhul" (delší trať má převýšení 1723 metrů, kratší 964!). Centrum závodu je na stadionu SKP Slovan, start v sobotu v 9 hodin.

Cihelna ožívá a do akce jdou veteráni

Konečně. Sice se zpožděním oproti původnímu plánu, ale přece začíná plochodrážní sezona ve svitavské Cihelně. Dokončení renovace mantinelů a zázemí dovolí tuto sobotu 23. července odjet první letošní podnik. Půjde o mezinárodní kemp veteránů, kterého by se podle posledních informací měli zúčastnit plochodrážníci z Polska, Rakouska, Holandska, Slovinska, Anglie, Nového Zélandu, Maďarska a Česka. Startovat by mělo zhruba pětadvacet veteránů, ve vloženém klání také osm juniorů. Závody budou zahájeny úderem sobotní 14. hodiny.