Březovské reprezentanty čekají tradiční turnaje

Březová nad Svitavou – V pořadí 21. ročník setkání měst a obcí jménem Březová se koná o tomto víkendu nad řekou Svitavou a jeho součástí jsou i sportovní soutěže. Tradicí je fotbalový turnaj, jehož se na dvou hřištích v areálu Tělovýchovné jednoty Sokol zúčastní celkem deset mužstev. Dvě postaví pořádající klub, další startující přijedou z Březových u Sokolova, Karlových Varů, Berouna, Kutné Hory, Zlína, Opavy, Uherského Hradiště a chybět nebudou ani slovenští hosté z Brezové pod Bradlom. Hrát se bude v sobotu 27. července, když od 9:30 vypuknou souboje v základních skupinách. Následovat budou semifinále a zápasy o konečné umístění. Turnaj se hraje současně jako 39. ročník Memoriálu Jiřího Pally. Kromě fotbalu budou, tentokrát na „umělce" na Dlouhé, kde se uskuteční také slavnostní zahájení celého setkání (8:00), soutěžit hasiči, volejbalisté a nohejbalisté.

Další bohatá víkendová nabídka po celém regionu

Městečko Trnávka bude od pátku do neděle žít Pouťovým víkendem. Kromě zábavy s řadou kulturních vystoupení přijde na řadu i sportovní vyžití. V sobotu se od 17 hodin utkají fotbaloví „staří páni" z Městečka Trnávky a Konice. V neděli odpoledne se fanoušci pod Cimburkem mohou těšit na tradiční Pouťový turnaj mužů.

Atletický oddíl TJ Jiskra Litomyšl pořádá v sobotu 27. července 61. ročník Jandíkova šestiboje. Závodí se v disciplínách 60 m – dálka – koule – 100 m – výška – disk a klání je otevřeno pro všechny zájemce o atletiku, nejen pro ty z domácích řad. Začátek v 10 hodin.

První ročník letního fotbalového turnaje dorostu se koná v sobotu 27. července na stadionu v Mladějově za pořadatelství Sokola Kunčina. Hrát se začne ve 13 hodin a kromě Kunčiny přijedou ještě družstva z Moravské Třebové, Mohelnice a Žichlínku.

Turnaj v malé kopané nazvaný S.L.Z.A. Cup má před sebou svůj 29. ročník. Jeho dějištěm je fotbalový stadion v Němčicích u Litomyšle a boje na něm vypuknou v sobotu 27. července úderem 9. hodiny.

Poslední červencovou sobotu se na antukových kurtech za Národním domem ve Svitavách odehraje 14. ročník volejbalového turnaje smíšených družstev Mixy 2013. Zahájen bude v 9 hodin.