Především v silnějších třídách startuje řada jezdců, kteří se objevují také ve „velkém“ mistrovství republiky (to začíná o den později v Dalečíně) a závodění v jejich podání má pořádné grády.

Sobotní dopoledne bude obnášet tréninkové a kvalifikační jízdy. Od 12.45 bude následovat program deseti bodovaných rozjížděk, kdy každá kategorie se představí dvakrát.

Motokrosařům startuje seriál mistrovství ČR

Na trati Písečská zmole v Dalečíně na Žďársku tuto neděli odstartuje Kůta mezinárodní mistrovství České republiky v motokrosu. V jeho kalendáři je sedm podniků jednotlivců a na závěr šampionát družstev. Špatnou zprávou pro motoristické fanoušky z našeho regionu je skutečnost, že se letos nepojede v Opatově, kde nedošlo k dohodě na termínu závodu. Novinkou naproti tomu bude podnik v Klukách u Písku.

„Žádné zásadní změny se pro letošek nekonají. Komise motokrosu udělala jen malou korekci v časovém harmonogramu,“ potvrdil promotér seriálu Richard Gironi, že se diváci opět mohou těšit na čtyři soutěžní kubatury: MX1, MX2, Veterán a 85 ccm.

Z východočeských zástupců bude mít jako vždy vysoké ambice Orion Racing Team Litomyšl vedený zkušeným manažerem Petrem Kovářem. V každé třídě má svoje želízka v ohni, hodně se čeká od nové slovenské posily Pavola Repčáka v nejsilnější kategorii MX1. Otazník vidí nad startem Petra Rathouského, jenž měl v kubatuře MX2 náležet k favoritům na titul, jenže se zranil na přípravných závodech v Itálii a je v rekonvalescenci. Mezi veterány zaútočí na mistrovský hattrick Petr Bartoš, který však bude znovu zvládat i třídu MX1, tedy čtyři bodované jízdy za odpoledne.

Z pohledu regionálního motokrosu je zajímavá kategorie 85 ccm, neboť v ní kromě Orioňáka Martina Červenky na úvodním závodu sezony v Horažďovicích (mladíci mají opět velmi nabitý kalendář a pojedou jak v Horním Újezdu, tak v Dalečíně) úřadovali i zástupci pardubického Cermen Racing Teamu (David Widerwill) nebo ÚAMK Zejax Motoklub Chrudim (Stanislav Pojar).

Kalendář MMČR 2022

8. 5. Dalečín
29. 5. Kaplice
10. 7. Kramolín
31. 7. Petrovice
28. 8. Pacov
18. 9. Přerov
2. 10. Kluky u Písku
9. 10. Dalečín (družstva)