Závodník zdejšího klubu DTC Tomáš Kabrhel se zúčastnil republikového šampionátu v duatlonu. Dějištěm byl Žamberk, start a cíl byly situovány v zámeckém parku.

Hlavního závodu, do kterého nastoupil i Tomáš Kabrhel, se na tratích 5 km běh – 20 km kolo – 3 km běh zúčastnilo celkem 135 závodníků. Konkurence byla vynikající, sešla se celá řada výborných borců napříč všemi triatlonovými disciplínami: od olympijských distancí přes terénní až k ironmanům, ale také celá řada lyžařů běžců či biatlonistů, kteří závod pojali jako přípravu na zimu.

K favoritům patřili Přemysl Švarc, závodník, který se může chlubit několika umístěními v nejlepší šestce ve světovém poháru a má téměř jistý start na OH v Londýně. Dále Karel Zadák, letošní bronzový medailista z ME i MS v terénním triatlonu nebo výborný „železný muž“ Petr Vabroušek, který několikrát zvítězil v závodech světové série Ironman a získával evropské i světové medaile v dlouhém triatlonu.

„Tomášovi se v závodu velice dařilo, když zcela suverénně zvítězil v juniorské kategorii, ale hodně potrápil i favority mezi elitou. Sváděl vyrovnané souboje s již zmiňovaným Petrem Vabrouškem. Přiběhl do depa těsně před ním a také na kole jeli spolu. A o tom, že to rozhodně nebyla žádná projížďka, svědčí Tomášův celkově čtvrtý cyklistický čas,“ řekl trenér Zdeněk Kabrhel.

Byť v závěru na zkušeného Vabrouška nestačil, tak obsadil 13. místo v absolutním pořadí. „Však také Petr Vabroušek připomněl, že před deseti patnácti lety jsme závodili spolu a nyní ho prohání můj syn. Velká škoda předchozího poklesu formy, který Tomáše potkal v nejméně vhodný čas na mistrovství světa v Číně,“ poznamenal Zdeněk Kabrhel.

Výsledky MČR v duatlonu: 1. Karel Zadák (Ekol Elite Triatlon Team Brno) 2. Přemysl Švarc (Slavia TTK VŠ Plzeň) 3. Tomáš Řenč (Slavia Praha).

Junioři: 1. Tomáš Kabrhel (DTC Litomyšl), 2. Jiří Csirik (Šumavský triatlon Prachatice), 3. Jakub Langhammer (Krušnoman triatlon Litvínov).

(rh, zk)