Junioři chtěli na domácí půdě dát zapomenout na porážky ze svých úvodních ligových vystoupení, naopak muži B hodlali navázat v nejvyšší soutěži východních Čech na cenné vítězství z České Třebové.

LIGA JUNIOŘI – U18

Basketbal Svitavy – BC Kolín 67:71 po prodl. (24:25)

Body: Alexa 18, Kačenga 17, Kvapil 12, Langer 10, Strniště 6, Macek 4.

Domácí opět nastoupili značně nekompletní, přesto i torzo jejich týmu podalo bojovný výkon. Družstvo podrželi hlavně střelci Alexa a Kačenga, druhý jmenovaný poslal trojkou v poslední sekundě zápas do prodloužení. Ale v tom Svitavští tahali za kratší konec a v dramatické koncovce už na soupeře nestačili.

Basketbal Svitavy – BK AŠ Mladá Boleslav 48:87 (28:48)

Body: Novotný 15, Kačenga 12, Kvapil 9, Hartman 5, Čížek 2, Macek 2, Strniště 2, Weis 1.

Ve druhém zápase domácí narazili na celek, který měl navrch především silově a výškově. V první čtvrtině (15:20) Svitavští ještě drželi krok, poté jejich oslabené sestavě došly síly. „Přesto se dá říci, že se postupně vyrovnáváme s absencí dvou největších opor minulé sezony Andrese a Kredvíka. Někteří z hráčů udělali slušný výkonnostní pokrok a nebojí se vzít na sebe zodpovědnost, zato jiní v tomto ohledu zatím pokulhávají,“ řekl trenér svitavských juniorů Dušan Sabol.

VÝCHODOČESKÁ LIGA – MUŽI

Basketbal Qanto Svitavy B – BVK Holice 75:45 (35:20)

Body: Fröhde 15, Sedlák 13, Svoboda 12, Havránek 12, Harašta 8, Tichý 6, Špaček 4, Sabol 3, Kredvík 2.

Střetnutí mělo od samého počátku jednoznačný průběh, když svitavští basketbalisté dominovali ve všech činnostech. Největší potíže dělala hostům zónová obrana, v níž domácí uplatnili svoji výškovou dominanci.

Basketbal Qanto Svitavy B – BK Vysoké Mýto 90:53 (36:31)

Body: Sabol 21, Havránek 20, Svoboda 12, Špaček 11, Fröhde 11, Sedlák 10, Harašta 3, Kačenga 2.

Ani druhý zápas nenabídl žádné drama, což bylo překvapení. Hosté však měli jediného nebezpečného hráče Richtra, jinak neukázali skoro nic, snad kromě faulu loktem na Haraštu.

„Ve všech třech zahajovacích zápasech nového ročníku jsme jasně zvítězili, což je potěšitelné. Skutečná prověrka v podobě měření sil s kvalitnějšími soupeři nás ale teprve čeká, a to už příště v Hořicích a Nové Pace,“ dodal Sabol.

Víkend 17. a 18. října přináší pod bezednými koši start druholigové soutěže mužů. To znamená, že čas příprav končí i pro svitavské áčko, které se na úvod soutěže střetne na svém hřišti v sobotu s Pelhřimovem a v neděli ráno s tradičně kvalitním kolektivem ze Žďáru nad Sázavou.

(sab, rh)