Paskov Saurians – FbK Svitavy 4:5 po prodl. (1:1, 2:1, 1:2 – 0:1). Branky: 15. Kalous, 25. Kozlík, 33. Chalupa, 42. Kožušník – 37. a 59. König, 5. Macků, 57. Štancl, 65. Kolena. Rozhodčí: Perla – Vrzala. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 56. Střely: 25:30.

Svitavy: Skácelík – Říha, Macků, Štancl,Šmarda, Šivák, Sauer – Junek, Prudil, Petráž, Richter, König, Kolena, Brýdl, Nejedlý, Klusák, Hnát, Muselík.

Utkání začalo oboustranně opatrně, což se čekalo, protože Paskov není zrovna vyhlášený ofenzivní hrou. Hosté tudíž měli mírnou převahu a zásluhou střely Macků šli do vedení – 0:1. Domácí ale hrozili z rychlých protiútoků a po jednom z nich ještě v první třetině vyrovnali.

Druhá část se soupeři vydařila ze všech nejlépe, když šel do dvougólového vedení, které až krátce před přestávkou snížil výborně hrající König – 3:2.

Vstup do závěrečné třetiny svitavským florbalistům opět nevyšel a po přečíslení zakončeném Kožušníkem ztráceli zase dvě branky (4:2). Hosté bušili do zavřené obrany, trenér stáhl sestavu na dvě řady a to se nakonec vyplatilo. Mohutný nápor Svitav měl za následek jejich přesilovou hru pět na tři a tu využil dělovkou Štancl.

Dvě minuty před koncem se potom o fantastické vyrovnání na 4:4 postaral König, když se trefil bekhendem ze vzduchu. V prodloužení se šance rodily před oběma brankami a čtyři sekundy před sirénou zajistil hostům bod navíc Kolena.

Výsledek zařadil Svitavské na průběžnou třetí pozici v tabulce a je tou nejlepší pozvánkou na další domácí zápas, ve kterém poměří svoje síly s vedoucí Českou Lípou. Hraje se ve sportovní hale Na Střelnici v sobotu 19. října od půl osmé.

Ve svitavském mužstvu došlo rovněž k několika změnám. Novým hráčem do útočné vozby je Tomáš Dlesk z Pardubic a k týmu se připojil junior Patrik Hnát, který se v Paskově předvedl výborným výkonem. Naopak obranné duo Vít Sauer – Ivan Šivák zamíří na hostování do třetiligové Litomyšle.

Citelná bude absence Aleše Königa, jenž si v Paskově zlomil malíček na noze a bude šest týdnu mimo hru. Snad o něco kratší dobu nebude k dispozici Vladislav Doseděl, kterému vystavila stop zraněná třísla.

1. liga mužů ve florbale – další výsledky 4. kola: FBC Start 98 Praha – Hattrick Brno 1:6, Ústí nad Labem – Pelhřimov 5:2, Česká Lípa – Kopřivnice 11:2, Znojmo – Litvínov 4:5 po prodl., Královské Vinohrady – Rožnov pod Radhoštěm 7:4.

Pořadí: 1. Česká Lípa (11), 2. Hattrick Brno (9), 3. Svitavy (8), 4. Litvínov (8), 5. Ústí nad Labem (7), 6. Znojmo (7), 7. Královské Vinohrady (7), 8. Pelhřimov (6), 9. Paskov (4), 10. Rožnov pod Radhoštěm (3), 11. FBC Start 98 (2), 12. Kopřivnice (0).