I třetiligová soutěž mužů ve stolním tenise sehrála o minulém víkendu jedno z posledních kol základní části. Pro hráče místní Jiskry dopadlo nejlépe, jak mohlo. Dvě výhry jim zajistily jistotu setrvání v lize, navíc se vyšvihli na páté místo a na čtvrtou pozici zajišťující semifinále rázem ztrácejí pouhé dva body.

Litomyšl – Sokol Brno 10:5

Domácím chyběl Křepelka, který je delší dobu zdravotně mimo, do základního kádru se vrátil Dostál a tým podržel. Proti poslednímu Sokolu byla Jiskra favoritem a svoji roli zvládla, po deblech a první sérii dvouher vedla 5:1, pak 7:1.

„Hosté se snažili, ale až na důraznou dramatizaci jednotlivých zápasů, hrálo se devět pětiseťáků, nemohli pomýšlet na úspěch. Celkový výsledek byl dílem uceleného kolektivu, byť největší opory ztrácely. Špinar i Táborský prohráli svorně dvakrát, zato výborně zahrál Šesták a první hvězdou utkání byl právě Dostál, který neprohrál žádný ze svých tří duelů,“ zhodnotil zápas předseda oddílu Karel Štarman.

Litomyšl – MS Brno C 10:4

Jistota záchrany vnesla na litomyšlské pálky klid. Ještě ho umocnil druhý sok z moravské metropole, protože do herny dorazil se třemi muži.
„Sice jsme nejprve prohráli debl, ale další vývoj ve dvouhrách byl jasně v režii našeho kolektivu. Vedení se zvyšovalo i díky kontumacím, proti mladému kádru soupeře jsme dokráčeli k důležité výhře,“ komentoval předseda oddílu.

Body proti Sokolu: Dostál 3,5, Šesták, Táborský 2,5, Špinar 1,5. MS C: Táborský 3,5, Šesták 2,5, Špinar a Dostál 2.

Mimo zajištěné záchrany se před Jiskrou otevřela šance bojovat o play off pro čtveřici nejlepších. Má ale obtížný los, když nejdříve zajíždí na stoly vedoucího Tišnova a pak přivítá Znojmo (2.) a Telč (10.). „To by ale byla opravdu třešnička na dortu této sezony,“ dodává Karel Štarman. (rh, šta)