Tou je II. liga a v semifinálovém klání na dvě vítězství stojí v cestě největší favorit z celého třetiligového pole, družstvo Koralu Tišnov.
„Hráči našeho soupeře zvítězili s přehledem v základní části, přestože si v osmi duelech museli poradit bez svojí vietnamské jedničky Thang Do Tronga,“ uvedl na adresu Tišnova předseda oddílu TJ Jiskra Karel Štarman. Série zahajuje v sobotu 18. dubna odpoledne na Moravě, odveta je pak na pořadu v Litomyšli příští sobotu 25. dubna. Pokud by byl stav po dvou duelech 1:1, hrálo by se rozhodující utkání v neděli 26. dubna opět na stolech lépe postaveného celku v základní tabulce, tedy v Tišnově.

„Případný postup přes favorita by pro nás byl nesmírným úspěchem, ale nijak se nepřeceňujeme. A to ani přes fakt, že poslední vzájemný duel v Tišnově vyhrála Litomyšl 10:6. Favority jsou a stále budou tišnovští borci, navíc již budou hrát kompletní,“ říká Štarman. Litomyšlským bude chybět Tomáš Křepelka, jenž nadále laboruje se zdravotními problémy (páteř), ale čtveřice Jaroslav Špinar, Jiří Táborský, Radek Šesták a Jiří Dostál hodlá svoje protivníky minimálně pořádně potrápit. Jak moc se to podaří, to se uvidí zítra v podvečer a poté příští víkend, ale každopádně jsou boje v play off pro naše hráče spíše odměnou za vynikající sezonu, která je vynesla na čtvrté místo třetiligové tabulky,“ potvrdil předseda oddílu, že vyšší ambice se očekávají na straně Koralu.
Když nic jiného, bude však určitě k vidění kvalitní stolní tenis, a je možné, že v Litomyšli se představí i budoucí druholigový účastník. „Když nebude výsledek ve prospěch Litomyšle, jistě se nikdo nebude zlobit. Nicméně všichni budeme fandit a těšit se z dobrého výkonu všech aktérů,“ dodal Karel Štarman. (rh, šta)

semifinále 3. ligy

Sobota 18. dubna, 15.00
Koral Tišnov – Jiskra Litomyšl

Sobota 25. dubna, 10.30
Jiskra Litomyšl – Koral Tišnov

Případně neděle 26. dubna, 10.00
Koral Tišnov – Jiskra Litomyšl