Naturální kulturista JIŘÍ ŠTĚPÁNEK se v této sezoně velmi úspěšně zúčastnil mistrovství světa i Evropy a světových pohárů v Kanadě a Itálii. Díky tomu byl nominován na vrcholný podnik všech naturálních kulturistů Natural Olympia v Austrálii a také na další velmi uznávanou soutěž na světě Natural Universe.

Ta se konala v Los Angeles a poličský závodník se z ní před nedávnem vrátil domů.

„Její úroveň nebyla samozřejmě tak velká jako Natural Olympia, nicméně právě v mé kategorii se sešla hodně silná konkurence, téměř tak kvalitní jako na Olympii,“ říká Jiří Štěpánek, který zde vydařený sportovní rok korunoval ziskem třetího místa.

„Považuji to při této konkurenci za svůj největší úspěch. Formu jsem zde měl o něco lepší než v Austrálii, moje svalstvo bylo ještě více vyrýsované. Také celou tuto sezonu mohu označit jako jednoznačně nejúspěšnější v kariéře,“ uvedl Štěpánek.

V USA startovali závodníci z Ameriky, Austrálie, Evropy a jižní Afriky. „V mojí kategorii vyhrál závodník z Jihoafrické republiky Howard Cladin Gbowl, druhý byl domácí Peca Bennefield,“ dodal český reprezentant. Podobně jako v Austrálii byla i v Los Angeles péče o závodníky a celá organizace na vysoké úrovni.

(rh)

Fotografie ze závodů v USA.