Na zdejším travnatém kolbišti se všeobecně čekalo vítězství domácího Jiřího Hrušky, který právě na trávě vyhrál dvě předešlé Velké ceny.

Jenomže ve výborné formě přijel do Slezska litomyšlský Jiří Skřivan s Kallisto. Chtěl dát zapomenout na předchozí nevydařené domácí závody z Primátorské hráze a to se mu podařilo měrou vrchovatou.

Základní parkur byl stejně jako v Litomyšli postaven na úrovni ST, i tak ale notně prosel třicetičlenné startovní pole. Pouze čtyři dvojice jej přešly bez trestného bodu, šestice postoupila do finále s chybou.

Mezi ní byl rovněž zmíněný Jiří Hruška s Radkem, který ve finále nezaváhal a to mu nakonec vyneslo druhé místo.

Druhé čisté finále pak zajel Rudolf Doležal, který s Leanderem reprezentuje JK Hřebčín Suchá u Litomyšle. Také on byl ovšem zatížen čtyřmi trestnými body ze základního parkuru a v celkovém hodnocení obsadil čtvrtou pozici.

Vítězové minulých Velkých cen Jiří Hruška a Aristo Z ve finále jednou shodili a tak měl Skřivan jako poslední startující všechno ve svých rukou. Nechyboval a po čisté jízdě se mohl radovat.

„Již po minulém kole jsem říkal, že to jednou konečně musí přijít, a jsem rád, že se to povedlo právě tady,“ vyjádřil se Skřivan na oficiálních stránkách Skokového poháru České pojišťovny. V jeho průběžném pořadí se posunul na druhou příčku.

Česká pojišťovna Velká cena Opavy (parkur stupně ST): 1. Jiří Skřivan – Kallisto (Stáj Manon Litomyšl), 2. Jiří Hruška – Radek (JK Opava-Kateřinky), 3. Jiří Hruška – Aristo Z (JK Opava-Kateřinky), 4. Rudolf Doležal – Leander (JK Hřebčín Suchá), 5. Jiří Malý – Hvězda 4 (Stáj Montana o.s.).

Skokový pohár České pojišťovny po 6. kole: 1. Jiří Hruška (53), 2. Jiří Skřivan (45), 3. Ludvík Jandourek (39), 4. Aleš Opatrný (36).

Sedmé kolo pohárového seriálu uvidí na konci července strakonické kolbiště.

(rh, mal)