Už před hlavní Velkou cenou byl litomyšlský jezdec Jiří Skřivan pokládán za jednoho z favoritů, protože někteří z jeho největších rivalů nestartovali.

Konkurence se však sešla i tak silná a dobře připravená. Skřivan se nakonec ve finále musel spokojit s pátým místem, ale i to stačilo, aby se posunul do čela klasifikace.

Pro svoje druhé vítězství v letošním seriálu si dojel opavský jezdec Jiří Hruška. Svého hvězdného koně Arista Z nechal sice odpočívat, jenže také mladší Espri se ukázal ve vynikajícím světle a právě tato dvojice jako jediná nechybovala ani v základním kole, které se jelo na obtížnosti ST, ani ve finále pro deset nejlepších.

Jiří Skřivan zvládl v sedle Kallisto základní parkur rovněž čistě, ale ve finále chyboval, stejně jako většina z jeho soupeřů, na kolmém skoku s výškou 150 centimetrů. Navíc přidal vzápětí další shození a osm trestných bodů vydalo na páté místo ve Velké ceně.

Program na kolbišti ve Staré Bělé trval tři dny a přinesl i další úspěchy pro jezdce z regionu. Jiří Skřivan zvítězil s Kallisto v Memoriálu plk. Jana Havla na stupni ST a s klisnou Uberlinou v parkuru ZL.

Svoji vedoucí pozici v seriálu Kolowrat Junior Cup 2012 si upevnil Jiří Tměj (JK Hřebčín Suchá). Na parkuru stupně S (130 cm) obsadil hned první dvě místa, a to v sedlech koní Corsika Mag a Žane Mag. Potvrdil svoji dobrou formu.

Pohár pokračuje od čtvrtka do neděle čtyřdenními „mamutími" závody, které se pod hlavičkou Velké ceny Kolína konají v moderním jezdeckém areálu v Ptýrově. Extraligová soutěž bude v neděli postavena na nejvyšší obtížnosti T.

Česká pojišťovna Velká cena Ostravy (parkur stupně ST): 1. Jiří Hruška – Espri 2 (JK Opava-Kateřinky), 2. Karel Lamich – Georg (JK Opava-Kateřinky), 3. René Olšák – Faust 1 (Stáj Newport), 4. Lucie Dzimasová – Connery (JK Baník Ostrava), 5. Jiří Skřivan – Kallisto (Stáj Manon Litomyšl), 6. Marek Hentšel – Sauron Fitmin (JK Baník Ostrava).

Skokový pohár České pojišťovny 2012 po 3. kole: 1. Jiří Skřivan 33 bodů, 2. Jiří Hruška 30, 3. Hana Pokorná 27, 4. Jan Studnička 23.

(rh, red)