Tentokrát přijelo bezmála půl druhé stovky jezdců tradičně v devíti soutěžních třídách. K vidění byly zajímavé souboje v podání kvalitních borců.

V kubatuře do 65 ccm se z vítězství radoval Martin Vondrášek na KTM (Off Road Klub Jinín v AČR) s celkovým ziskem 44 bodů. Stříbrné místo vyjel Roman Maliha (43 bodů, KTM, AMK Zejax Motoklub Chrudim) a třetí byl vedoucí jezdec seriálu Jakub Novotný (41, KTM, Cermen Racing).
V kategorii do 80 ccm dominoval lídr průběžné klasifikace přeboru Dominik Grof (47, Honda, SMS Pardubice). Zpět zůstala dvojice z AMK Zejax Motoklub Chrudim, a to druhý Martin Žídek (38, KTM) a třetí Ondřej Svědík (37, Honda).

Početně slaběji byla v Opatově obsazena třída MX2, čehož využil David Čermák na Kawasaki (SMS Pardubice) a při svém prvním startu v sezoně se ziskem 47 bodů vyhrál. Druhý dojel Erik Provazník s Yamahou (42, SMS Pardubice), který vede hodnocení seriálu, a třetí Jan Sixta na KTM (40, Cermen Racing Team).

V nejprestižnější kategorii Open obhájil svůj suverénní primát z předešlého podniku v Opatově Michal Votroubek (Yamaha, Mňuk Motocross Team Vysoké Mýto), když vyhrál obě jízdy. Na stupně vítězů ho doprovodili Vít Stránský (40, KTM, LR Cosmetic ADOS KTM Team) a aktuální lídr seriálu František Lustyk (40, Honda, Autoklub v AČR Horní Újezd).

Veteráni závodili ve třech třídách podle věku. Mezi těmi do 49 let vládl s převahou favorizovaný Zdeněk Špaček na Hondě (50 bodů, Bonmoto.cz Racing Team). V kategorii Veteran II (do 59 let) našel přemožitele vedoucí jezdec přeboru Bohdan Růžička (Remate Racing Team Pardubice). Dojel druhý, zvítězil Josef Festa (47, Yamaha, SMS Pardubice). Nejstarším motokrosařům nad 60 let kraloval suverénní vítěz z obou jízd František Gregor (50, Honda, SMS Pardubice).

Ve výčtu výsledků zbývají ještě „hobbíci“. Mezi těmi, jež v Materia Cupu 2010 závodí na strojích třídy MX2, byl nejlepší již zmíněný Erik Provazník (50 bodů, Yamaha) před Tomášem Zindulkou (40, Honda) a Petrem Fulíkem (40, KTM, všichni tři z SMS Pardubice). Úspěšný veterán Zdeněk Špaček si podmanil „openy“ (47), a sice před Jiřím Pachem (40, Suzuki, SMS severní Morava) a Ondřejem Maršálkem (36, Honda, SMS Pardubice).