Soupeř z Hořic v Podkrkonoší, který se představil v hale Na Střelnici, nedokázal domácím hráčům konkurovat a dostal naloženo rozdílem čtyřiapadesáti bodů, když zápas se vyvíjel naprosto přesvědčivě ve prospěch svitavského celku od samotného začátku. V polovině základní části soutěže patří céčku průběžná pátá pozice s bilancí tří výher a pěti porážek.

Basketbal Svitavy C – TJ Jiskra Hořice 108:54 (24:9, 56:21, 84:36). Body: L. Kvapil 30, Kačenga 16, Jokeš 12, Šiller 10, Strniště 9, Tomšíček 7, Alexa 6, Cupal 5, Leischner 4, J. Kakiš 4, Weis 3, Šišmiš 2.

V boji o špici si týmy rozdělily po jednom vítězství

Svitavští basketbaloví starší žáci U15 se vydali k dalšímu mistrovskému dvojzápasu oblastního přeboru na palubovku Trutnova, který byl stejně jako oni doposud bez porážky.

Možná trošku nervozita jim na začátku svázala ruce, takže se jim první čtvrtina nevydařilo podle vlastních představ a prohráli ji 4:13. Postupně se ale svitavští hoši zlepšovali a začali stahovat náskok soupeře. Zlepšená hra družstva vedla k tomu, že v úvodu poslední čtvrtiny ztrácelo pouze jediný bod a nadále zvyšovalo tlak na domácí celek. Hlavně díky pěti bodům Šimona Tučka „urvali" v hektickém závěru hosté těsné vítězství. Ve druhém měření sil bylo vidět, že mladí basketbalisté ze Svitav jsou na tom fyzicky o něco hůře než Trutnov a ani touha po úspěchu už nebyla taková. První část prohráli jen o bod, nicméně rozdíl ve skóre se postupně navyšoval.

1. UTKÁNÍ: BK KARA Trutnov – Basketbal Svitavy 42:44 (25:21). Body: Janata 12, Tuček 11, M. Kvapil 7, E. Kakiš 4, Angelov 4, Zguros 2, Trkal 2, Jurka 2.

2. UTKÁNÍ: BK KARA Trutnov – Basketbal Svitavy 52:43 (26:18). Body: Tuček 9, Janata 9, E. Kakiš 6, Zguros 5, Angelov 5, Jurka 3, M. Kvapil 4, Trkal 2.