Doubek nejprve zvládl dobře sobotní kvalifikaci EuroNASCAR 2, kde obsadil třetí příčku. Následně v samotné bodované jízdě, kde se špatně hledala stopa na předjetí, bral v cíli stejnou medailovou pozici. Kvalifikace v hlavní třídě EuroNascar PRO pro něho tak slavná nebyla, neboť v ní obsadil dvanácté místo. V odpoledním závodo pak ještě dostal od soupeře ránu do zadní části monopostu a tím bylo pro první den, jak se říká, vymalováno.

Druhý den v EuroNascar 2 začal Martin Doubek ostré zápolení z šesté pozice, načež došlo na trati k havárii a na dráhu vyjel safety car. Po restartu byly ještě někde vyvěšené žluté vlajky, ovšem někteří jezdci už sešlápli plyn naplno. Po zbývajícím průběhu rozjížďky Doubek se svým Fordem Mustang prosvištěl cílem na parádní stříbrné pozici, jenže později přišla nemilosrdná zpráva v podobě patnáctisekundové penalizace a poklesu na 11. místo.

MMČR v motokrosu juniorů a žen Kluky.
Kolik scházelo k obhajobě titulu? Snad půl metru. Laňková je českou vicemistryní

Odpoledne v posledním představení EuroNascar PRO startoval litomyšlský pilot ze sedmnáctého místa, postupoval kupředu a šachovnici protnul jako dvanáctý.

„Na této trati se bohužel nedá moc předjíždět, navíc seriál sem zavítal poprvé, takže předjíždění bylo hodně náročné. Se třetím místem jsem pochopitelně spokojen, škoda sporné penalizace, mohla být další bedna,“ okomentoval svoje vystoupení Martin Doubek.

Průběžná klasifikace EuroNascar 2 (po deseti rozjížďkách): 1. Tziortzis (Kyp.) 292 bodů, … 6. Doubek 247.
Průběžná klasifikace EuroNascar PRO (po deseti rozjížďkách): 1. Ercoli (It.) 285 bodů, … 10. Doubek 229.

Finále letošní euronascarové sezony obstará v polovině října belgický Zolder, kde na závodníky čeká dvojnásobné bodování.