VK Opava a.s. – TJ Svitavy 3:0 (20, 15, 19) a 3:0 (17, 12, 19).

Sestava: Němečková, Odvárková, H. Pachovská, Langerová, O. Pachovská, K. Sezemská, libero K. Bláhová – J. Bláhová, Šimková, Šabrňáková.

Domácí hráčky dominovaly zejména těžkým servisem a tvrdým útokem, přesto s nimi Svitavačky držely krok, když se jim zpočátku dařil příjem a ten umožnil rozehrát útočné kombinace, proti nimž Opava nestíhala stavět bloky. První sada byla vyrovnaná do stavu 21:20. „Pak jsme však vyrobily tři nevynucené chyby a darovaly set domácím,“ komentovala nahrávačka Pavlína Němečková.

Další dvě sady měly poté podobný průběh, soupeřky tlačily kvalitním podáním, vypracovaly si na začátku několikabodový náskok, ten sice hráčky Svitav stáhly, na další „šňůry“ ale odpověď nenašly.

Do odvety Opava zcela přeházela sestavu, z dopoledního utkání zbyly jen nahrávačka a libero, na výkonu to však nebylo poznat. První dva sety patřily jasně domácím, opět se opakovaly jejich bodové série.

„Ve třetí sadě jsme se díky bodům ze servisu Pachovské a Odvárkové poprvé dostaly do vedení a průběh zápasu zdramatizovaly, ale Opava si druhé vítězství pohlídala, když jsme jí rozhodně pomohly nevynucenými chybami,“ dodala svitavská nahrávačka. Příležitost k nápravě bude mít celý tým v sobotu, kdy v domácí hale přívítá družstvo Šlapanic.