Několikrát už byl v kalendáři, ale nepříznivé sněhové podmínky jeho uskutečnění vždy zhatily. Litomyšl se závodu republikového šampionátu v motoskijöringu dočká až zítra. Pořadatelsky se o to postará zdejší Automotoklub v AČR za podstatné spolupráce hlavního partnera tohoto seriálu Orion Racing Teamu.

Na kratším okruhu

Orion – Shiva KTM Cup, jak se mistrovství oficiálně nazývá, má v Litomyšli šestou zastávku (pátý podnik se koná dnes v Letohradu). Pořadatelé vybrali lokalitu u Primátorské hráze, kde se v minulosti několikrát konal Orion Cup a která byla třeba svědkem historického salta Petra Kuchaře.

„Připraven bude okruh o délce 500 metrů, který náleží mezi ty kratší, ale pro diváky bude přehledný a pro jezdce atraktivní,“ věří manažer Orion Teamu a promotér celého mistrovství ČR Petr Kovář.

Motorističtí příznivci se mají na co těšit. Nejenže dostanou příležitost sledovat sport, jaký na této úrovni v regionu ještě nebyl k vidění. Nejlepší pozvánkou je pro ně vrcholně dramatický průběh seriálu, v němž měl zatím každý ze čtyř závodů jiného vítěze.

„Moc si přejeme, aby naši zástupci Pavel Kunc s Romanem Prossem přijeli do Litomyšle jako lídři klasifikace,“ doufá Kovář, že zkušený motokrosař s mladým lyžařem odolají v Letohradu náporu svých pronásledovatelů: bratrů Šrolerových, Sládka s Čížekm či Marka s Navrátilem. „Z naší širší špičky bude chybět jen Jan Froněk, který má zdravotní problémy,“ lituje manažer absence loňského účastníka Rallye Dakar 2009.

Uvidí se v televizi

O návštěvníky bude v neděli po poledni postaráno nejen, co se sportovních zážitků týká. „Chystáme atraktivní show. Samozřejmostí bude bohaté občerstvení, nikdo se nemusí bát, že by zmrznul. Areál bude dobře ozvučen, chybět nebude hudební doprovod, půjčovna čtyřkolek či autogramiáda motokárových reprezentantů. Závod v Litomyšli bude natáčet Česká televize,“ vypočítává manažer Petr Kovář.