Hydra Cup 2014
1. FbK Svitavy
2. Střed zeměkoule
3. Rytíři Uničov
4. Erupting Dragons HB
5. Nimble Old Man
6. Jinej Level
7. ČOKOVOKO
8. TJ JM Chodov B
9. FBC Polička
10. FTC Vysoké Mýto
11. FbK Svitavy junioři
12. Predators Kunštát

Ve finálovém střetnutí zdolal brněnský Hattrick, který nastoupil v turnaji pod názvem Střed zeměkoule. Třetí příčku po napínavém boji získali Rytíři z Uničova.

Skupiny bez senzace

Sobotní den patřil zápasům ve skupinách. Hned v úvodu turnaje se představili svitavští junioři proti Poličce. Zápas skončil celkem jednoznačným skóre 4:0 pro Poličku, ale pro tento tým to bylo jeho poslední vítězství. Ve skupině A se v dalších zápasech představili favorité turnaje z Havlíčkova Brodu a z Uničova. Vzhledem ke vzájemné remíze (4:4) a dalším vítězstvím proti Poličce a svitavským juniorům rozhodovalo o prvním místě v tabulce skóre. To mělo lepší mužstvo z Vysočiny, jež obsadilo lepší výchozí pozici do nedělního play off.

Ve skupině B se nejvíce čekalo od svitavských mužů a týmu Střed zeměkoule (Hattrick Brno a Bulldogs Brno). Konkurovat jim měli olomoucké Čokovoko a Predátoři z Kunštátu. Svitavy však projely skupinou jako nůž máslem. Se skóre 21:4 po výsledcích 6:1 (Čokovoko), 8:2 (Střed zeměkoule) a 7:1 (Predators Kunštát) nenechaly nikoho pochybovat o tom, že letos mají hlad po úspěchu. Druhé místo bralo Čokovoko díky remíze se Středem zeměkoule (3:3).

Třetí skupina byla velmi vyrovnaná. Padalo málo branek a skóre po uplynutí hrací doby bylo vesměs těsné. Na prvním místě skončil obhájce primátu Nimble Old Man z Prahy. Stačilo mu sedm bodů a skóre 6:2. Spolehnout se mohl především na góly Jana Jastřembského z extraligového Chodova. Druhý post bral Jinej Level z Třebíče.

Cesta přes nájezdy

Přes kvalifikační dopolední boje se do nedělního play off probojovala pražská rezerva Chodova, která však nestačila na vynikající týmový výkon Uničova a podlehla mu 0:4. Pak diváci přivítali Nimble Old Man a Střed zeměkoule. Po oťukávací první polovině zápasu se do vedení dostal pražský tým. Hubený náskok ovšem neudržel. O vedení přišel zhruba pět minut před koncem. Obrat brněnského týmu potom dokonal David Hauser a Střed zeměkoule proklouzl do semifinále.

Dalším semifinalistou se stal také Havlíčkův Brod, jež udolal houževnaté Čokovoko. Pak již vyrazili do boje svitavští muži. Zápas jim evidentně sedl a Jinej Level lehce vyprovodili ze hřiště 6:1. Ve čtvrtfinále si připsal hattrick Lukáš Brýdl.

V semifinále padly oba celky ze sobotní skupiny A, tedy Uničov (1:4 se Středem zeměkoule) a Havlíčkův Brod po porážce 2:3 na nájezdy se Svitavami. Do finále tak postoupili papírově největší favorité turnaje: domácí Svitavy a Střed zeměkoule.

V boji o první místo, pohár a prémii 5000 korun tahal celek z Brna za kratší konec provazu. Od začátku jen dotahoval a když se mu to podařilo, Svitavy vzápětí odskočily opět o jeden či dva góly. „Základními stavebními kameny svitavského vítězství byly dvě branky v oslabení a vynikající produktivita. Každopádně se jednalo o nejlepší zápas v průběhu turnaje, který měl náboj i dostatek florbalového umu. Rozdílovou pátou branku vstřelil v neděli velice produktivní Lukáš Brýdl, který mohl na konci se svými spoluhráči oslavit premiérové prvenství na Hydra Cupu po výhře 7:4," popsal turnajové finále hlavní organizátor Marek Vomočil. Třetí místo si odvezl Uničov, který zdolal Erupting Dragons Havlíčkův Brod 6:3.

Ocenění se dočkali i jednotlivci. Nejlepším hráčem šestého ročníku byl vyhlášen Vladislav Doseděl, který se podílel na patnácti gólech Svitav. Odměnu pro nejlepšího brankáře získal domácí Filip Lamař, hrdina ze semifinálových nájezdů.

(mv, rh)