Třetí závod mezinárodního mistrovství republiky v motokrosu pod hlavičkou Autoklubu ČR v Přerově se, alespoň co se týče kubatury MX3, zapíše do historie jako nepovedený a pokažený.

Odjela se jenom jediná rozjížďka, jelikož stížnosti závodníků na nepřipravenou a příliš prašnou trať vyvrcholily tím, že ke startu druhé jízdy MX3 motokrosaři nenastoupili.

Velkým zklamáním byla také početně i výkonnostně velmi slabá konkurence, jaká se na Moravě sešla. Vždyť na roštu v nejprestižnější třídě bylo jenom šestadvacet jezdců a to je skutečně žalostné číslo.

Martin Michek a Petr Bartoš, favorité z litomyšlského Orionu, tak měli cestu za dalším dvojitým zásahem značně usnadněnou a v jediné odjeté jízdě nedali soupeřům naději. Pouze třetí Michal Votroubek s nimičástečně udržel krok.

Z různých důvodů (zranění, zahraniční starty) absentovali mimo jiných Žerava, Čepelák, Richier, Neugebauer i Čadek.

V ostatních kategoriích, ve kterých se jely obě rozjížďky, zvítězili Marek Sukup (MX 2), Miroslav Kučírek (Veterán) a Miroslav Štaud (nad 50 let).

Rozhodně těžší práce čeká na jezdce Orionu Litomyšl o příštím víkendu, kdy pokračuje světový šampionát třídy MX3 na trati v chorvatské Mladině a přihlášeno do závodu je více než pět desítek motokrosařů.

Buksa/ADOS Motokros 2012 – MMČR v motokrosu – 3. závod v Přerově – třída MX3 – celkové pořadí: 1. Martin Michek (Orion Litomyšl – RS Petrol Team, KTM) 25 bodů, 2. Petr Bartoš (Orion Litomyšl – RS Petrol Team, KTM) 22, 3. Michal Votroubek (Region Racing.cz, Yamaha) 20, 4. Petr Michalec (UFO Racing Team, Yamaha) 18, 5. Michal Kadleček (KRTZ IV. v AČR, Kawasaki) 16.

Průběžná klasifikace seriálu: 1. Michek 118, 2. Bartoš 111, 3. Votroubek 83.

(rh, red)