Začíná jarní část oblíbené tipovací soutěže na fotbalová utkání – Fortuna liga čtenářů Deníku. Je to podvacáté (od podzimu 2000), co můžete s našimi novinami testovat svůj sportovní odhad.

I letos máte možnost vyhrát zajímavé ceny. Nejlepší hráč v celkové klasifikaci se může těšit na elektrickou sekačku Stiga. Druhý nejúspěšnější soutěžící získá dres české fotbalové reprezentace s podpisem jednoho z hráčů národního týmu a poukázku v hodnotě 1000 korun od generálního sponzora soutěže – sázkové kanceláře Fortuna. Třetí v pořadí obdrží mobilní telefon pro 2 SIM mivvy dual music.

Začínáme v pondělí

Odměněni budou tradičně i vítězové jednotlivých kol, pro které je připraveno pamětní tričko a sázková poukázka Fortuny v hodnotě 100 korun.

Fortuna liga začíná úvodním kolem o víkendu 27. a 28. března. Kupón se zápasy pro první dějství se tedy objeví na stránkách Deníku v pondělí 22. března. Celkového vítěze budeme znát po třináctém kole, které je na programu o víkendu 19. a 20. června. Kompletní konečné pořadí se jmény všech výherců bude zveřejněno ve středu 23. června.

Jak tipovat?

1. Pomocí hlasovacího kupónu, jenž najdete na stránkách Svitavského deníku a doručíte na adresu: náměstí Míru 28, 568 02 Svitavy, nebo do sběrných schránek (budou rozmístěny na tradičních místech v Moravské Třebové, Poličce a Litomyšli). Obálku se soutěžním kupónem přitom zřetelně označte slovy „Fortuna liga“.

2. Na webu www.denik.cz nebo www.fortunaliga.cz (vyhledejte váš Deník a tipujte). Pozor – První hlasování pouze na kupónu! Pokud hráč tipuje poprvé, napíše do kolonky pro identifikační číslo velké písmeno N a vyplní své číselné heslo a veškeré ostatní údaje (jméno, příjmení, adresu, telefon, e-mailovou adresu a dvě otázky: Jsem předplatitelem Deníku? a Chci se stát předplatitelem Deníku?).

Heslo si hráč určí sám při vstupu do hry jako kombinaci libovolných čtyř číslic od 0 do 9, například 0123. Startovní číslo hráči přiděluje při jeho vstupu do soutěže redakce.

Každou středu otiskneme pořadí soutěžících. V tomto seznamu zjistí nový hráč své startovní číslo, které v dalším průběhu hry již sám vpisuje do kupónu nebo je uvádí při hlasování na internetu. Každý hráč může tipovat v jednom kole pouze jednou a pod jedním startovním číslem.
Maximem dvacet

Bodování? Kupón vždy obsahuje deset zápasů, které se hrají o následujícím víkendu. Tipující u každého z nich napíše 0, 1 nebo 2, podle toho, jak odhaduje výsledek střetnutí v základní hrací době (1 = vítězství domácích, 0 = remíza, 2 = vítězství hostů). Dvojtipy jsou nepřípustné. Každý nevyplněný tip na zápas znamená pro hráče dva minusové body!

Dále hráč vyplní Supertrefu, která rozhoduje při určování vítěze kola a pořadí při rovnosti bodů. Zde soutěžící uvede celkový počet gólů, který podle jeho mínění padne v uvedených deseti zápasech.

Za každý správný tip soutěžící získává 2 body, za chybný naopak jeden bod ztrácí, tzn., že maximum je 20 bodů, minimum –10 bodů. Vítězem daného kola se stává hráč s nejvyšším počtem získaných bodů. Pravidla jsou k nahlédnutí na www.fortunaliga.cz.

Uzávěrka kola – pátek 16.00: Uzávěrka pro vhození kuponů do sběrných schránek nebo pro tipování na internetu je každý pátek v 16 hodin. U kupónů zaslaných poštou je rozhodující razítko odeslání.

Nezapomeňte – startujeme už příští týden! Přejeme vám hodně štěstí při tipování.

(re)