Hned v tom prvním je čekal soupeř z Náchoda, který je v předchozím dějství obral o cenné body. Historie se pohříchu opakovala, což v boji o prvenství v soutěži znamená nepříjemnou komplikaci.

FBC Peaksport – Náchod–Nové Město 5:5

Hráči Litomyšle vstoupili do utkání s přílišným respektem a ustrašenou hrou se postarali o přímo tragickou první třetinu. Prakticky nevystřelili na branku a prohrávali 0:4! Až od druhé třetiny začal Peaksport předvádět florbal hodný lídra tabulky, svého soupeře sevřel do neustálého tlaku a dočkal se také dvou rychlých gólů, na něž ale Náchod měl odpověď.

„Naštěstí jsme se nevzdali, hráli svoji hru a do konce druhé třetiny se nám povedlo snížit na rozdíl jediné branky. I v poslední části byla hra v naší režii, zaslouženě jsme srovnali, ale obrat jsme nedotáhli do konce kvůli příliš hektickému závěru, částečně smůle v koncovce i několika nešťastným verdiktům rozhodčích,“ uvedl hráč týmu Ladislav Štancl.

Nakonec mohli Litomyšlští dokonce odejít z palubovky s prázdnýma rukama. Dvě vteřiny před koncem ale brankář Macek vynikajícím zákrokem zlikvidoval trestné střílení a zápas tudíž skončil remízou.

Branky a asistence FBC Peaksport Litomyšl: 17. Hrdina (Štancl), 23. Hrubeš (Tobek), 23. Stříteský, 29. Maloch (Stříteský), 37. Dvořák.

FBC Peaksport – Dobruška 7:1

Druhé střetnutí, to už byla z pohledu Peaksportu „jiná káva“. Zatímco soupeř ohrožoval jeho svatyni pouze sporadicky a zmohl se jen na čestný zásah, na druhé straně skóre narůstalo a nebýt výborného dobrušského gólmana, dělo by se tak ještě rychleji.

„Dařilo se především druhému útoku, do kterého se po osmizápasovém disciplinárním trestu vrátil Vojtěch Jakubík a po rychlých kombinacích vstřelil šest gólů,“ chválí spoluhráče Štancl.

Branky a asistence FBC Peaksport: 12. Jakubík (Dvořák), 13. Hrdina (Kmošek), 30. Jakubík (Stříteský), 32. Jakubík (Stříteský), 37. Jakubík (Stříteský), 41. Jakubík (Štancl), 45. Jakubík (Štancl).

Hráli: Macek, Bártek – Maloch, Kmošek, Radil, Černík, Štancl, Bouška – Hrdina, Tobek, Hrubeš, Stříteský, Dvořák, Joch, Jakubík, Holub.

„Kaňkou tohoto turnaje je kromě ztráty bodů také obnovené zranění kapitána Jakuba Boušky, který bude chybět až do konce sezony. Další kolo hrajeme 20. února na domácí palubovce proti Jaroměři a Sokolu Pardubice C. Doufám, že nás věrní fanoušci přijdou povzbudit,“ dodal Štancl.

(rh, lš)