V Libereckém kraji se konala letní Olympiáda dětí a mládeže a jednou z reprezentantek Pardubického kraje v atletických soutěžích byla svitavská závodnice Eliška Červená.

Coby několikanásobná mistryně republiky z letošního roku nemohla mít jiné než vysoké ambice a svými výkony je naplnila.

Excelentní formu ukázala ve dvou disciplínách.

Prvním úkolem, který na Elišku na olympijském stadionu čekal, bylo zvládnout dálkařskou kvalifikaci. Stanovený limit 540 cm překonala druhým pokusem a mohla se v klidu připravovat na finále.

Ale ještě předtím, než vstoupila do bojů o medaile, absolvovala rozběh na 100 metrů překážek. A ve velkém stylu! V novém osobním rekordu 14,37, který znamenal nejlepší letošní český žákovský výkon!

Ve finále dálky dala Eliška Červená hned prvním pokusem 564 cm soupeřkám jasně najevo, že to myslí s obhajobou olympijského zlata skutečně vážně. A když se ve třetí série na světelné tabuli objevilo číslo 577 cm, byl nejcennější kov velmi blízko. Žádná z konkurentek neuměla odpovědět a tak se atletka ze svitavského klubu stala olympijskou vítězkou ve skoku dalekém.

A den nato byla šampiónkou dvojnásobnou!

V úmorném vedru se postavila na start finále stovky překážek s čistou hlavou, trať prolétla za 14,22 a slavila podruhé. Se dvěma zlatými se zařadila mezi nejúspěšnější závodnice olympijských atletických soutěží.