Svitavy – Česká Třebová 3:0
(18, 17, 20)

Vyrovnaný začátek prvního setu byl dán zejména tím, že domácí hráčky nevynucenými chybami umožnily soupeřkám získávat body velmi lacino. Po oddechovém čase za nepříznivého stavu 12:15 však konečně přešly do útoku a sedmibodovou šňůrou předvedly, kdo že bude na palubovce vládnout. Plachtící podání z ruky Odvárkové nedokázaly třebovské volejbalistky přesně přijmout, z toho plynul čitelný útok, čehož Svitavačky využily a samy zakončovaly nekompromisně.

„I začátek druhé sady byl z naší strany nemastný neslaný, ale několik vtipných ulívek a tvrdé smeče nás posunuly do pětibodového vedení. To jsme v koncovce ještě zvýšily. Vidina snadného vítězství udělala své, ve třetím setu jsme po devíti vlastních chybách během chvíle prohrávaly 6:14. Stíhací jízdu nastartovala na servisu Bláhová, jejích osm kousků dalo soupeřkám zabrat, přišel obrat na 20:18 a v závěru pak už nebylo co řešit,“ hodnotila zápas svitavská trenérka Marcela Sezemská. Její svěřenkyně po čase vyhrály první utkání.

Svitavy – Česká Třebová 3:0
(24, 20, 21)

Odveta byla názorným příkladem, že ani se slabšími protivnicemi to nemusí být jednoduché. „První set jsme vedly již o devět bodů a vypadalo to, že je rozhodnuto. Nechaly jsme se však ukolébat, čekaly, že se sada dohraje sama. Soupeřky neměly co ztratit, zariskovaly, měly také štěstí, my jsme nedokázaly vzít podání hostující Horákové a najednou jsme prohrávaly 23:24,“ popisuje Sezemská. Koncovku vzaly na sebe H. Pachovská s Jelínkovou, třikrát poslaly míč na zem a set byl zachráněn.

Svitavské hráčky zpozorněly, do dalších setů šly s větší koncentrací, udržovaly si stálé vedení a žádný zvrat už nedopustily. Díky dvěma přesvědčivým výhrám si bez ohledu na zbývající výsledky zajistily setrvání ve II. lize i pro příští sezonu. Pokud jim vyjdou zavěrečná dvě domácí vystoupení, nemělo by jim utéci umístění v horní polovině tabulky.

Sestava: Odvárková, K. Sezemská, Jelínková, K. Bláhová, H. Pachovská, O. Pachovská, libero J. Bláhová – Svobodová, Brůžičková, L. Šimková. Další kolo (15. března): Svitavy – Frýdek–Místek B. (ms, rh)