„Letošní ročník je výjimečný jak velikostí, tak kvalitou. Ke dvěma domácím celkům – druholigovému áčku a čerstvě třetiligové rezervě – se připojí osm dalších silných účastníků,“ slibuje za pořádající klub FbK Svitavy Lukáš Brýdl.

Nejzvučnějším jménem mezi startujícími týmy a papírovým favoritem je loňský vítěz Hattrick Brno. Tento tradiční moravský oddíl dosáhl historického úspěchu v podobě postupu do první ligy.

„V rámci letní přípravy se na Hydra Cupu představí všech dvacet hráčů prvoligové soupisky rozdělených do dvou týmů, aby hráči odehráli větší počet minut v zápasovém tempu. Zajímavostí pro diváky může být i start několika florbalistů s extraligovými zkušenostmi, například Petr Slámy, který před příchodem do Hattricku v dresu Znojma patřil k tomu nejlepšímu, co nabízí extraliga,“ láká fanoušky Brýdl.

Kořením turnaje bude jistě i zahajovací derby svitavského áčka s Litomyšlí, které se uskuteční hned v sobotu v osm hodin ráno. „V zatím odehraných přípravných duelech Svitavy Litomyšl zdolaly 5:4 a 8:5, když ale první zápas se kvůli stupňujícím se konfliktům ani nedohrál. Litomyšl tedy má co vracet, bude se chtít vytáhnout a konečně se proti Svitavám prosadit,“ říká Lukáš Brýdl.

Ani domácí A tým však není bez ambicí. Po loňské úspěšné druholigové sezoně se kádr ještě posílil. Velkou chuť ukázat se poprvé v ostrém startu před domácími fanoušky bude mít především Aleš König, jehož si trenér Lubomír Kocourek přivedl do FbK Svitavy jako velkou ofenzivní zbraň.

V brance domácího týmu pak možná dostane vedle Skácelíka šanci také talentovaný Filip Lamař, který výkonnostně roste a Kocourek si jej vytáhl do áčka z juniorky. Z marodky se po dlouhé rekonvalescenci do obrany vrací Jakub Klusák.

V sobotu se odehrají boje ve skupinách, v neděli už půjde o všechno v play off. Semifinále začínají ve 14 hodin, první finálové bully padne v pět odpoledne. Příznivci sportu a florbalu zvlášť jsou srdečně zváni.

(rh, red)