Tříčlenná skupina Poldateamu ve složení Zdeněk Hrubý, Pavol Lupták a Radim Slíva si tak aktivně zkrátila dlouhé čekání na pěkné počasí a vystoupila na horu, která je nedaleko magické K2.

To zda se pokusí se zbytkem expedice o vrchol K2, hory kvůli které přijeli především, závisí na několika okolnostech. „Záleží, zda budou mít ještě dost sil se znovu do té výšky dostat a také, jak na tom budou psychicky. Čeká je minimálně pět až šest dní odpočinku, po kterých se má v oblasti opět zhoršit počasí. Čas odjezdu domů do České Republiky se blíží a tak je možné, že už jim nebude přát počasí.

Nic ale není vyloučeno,“ dodává Libor Uher. Zbytek české výpravy, jenž tvoří dalších sedm horolezců včetně Romana Langra, se ve dvou skupinách snaží najít nejlepší strategii pro výstup na K2. Do spolupráce ve stěně se navíc přidala ruská a americká expedice.

„V úterý by se mělo ve čtvrtém výškovém táboře C4 sejít asi jedenáct lidí. Pak se budeme společně pokoušet prorazit stopu z ramene na vrchol. Podle předpovědi by to měla být středa, ale vše záleží na rozmarech počasí. Kostky jsou vrženy, jsme zvědaví co nám padne,“ komentuje s nadsázkou Libor Uher.