To v našem regionu znamená konec letní přestávky pro dva kluby: SK Kometa Polička a 1. HBC Svitavy.

Poličští muži se podruhé za sebou představí ve druhé nejvyšší soutěži v České republice: I. národní lize, konkrétně její východní skupině.

Na jaře jim těsně unikl postup do osmičlenného play off, v nadcházející sezoně by si vyřazovací boje, jimiž liga v dubnu a květnu příštího roku vyvrcholí, velmi rádi zahráli.

Do soutěže vstoupí Kometa zítra, kdy od 14 hodin nastoupí na hřišti silné Jihlavy. O týden později zavítá do Heřmanově Městce a domácím divákům se poprvé představí o víkendu 17. a 18. září, kdy přivítá celky Přelouče a Svítkova.

Dalšími soupeři Poličky jsou hokejbalisté Hodonína, České Třebové, Poruby, Opavy, Malenovic, Vsetína a Sudoměřic.

Celek 1. HBC Svitavy zahajuje v sobotu odpoledne boje ve II. národní lize regionu Východ. Vzhledem k tomu, že před play off bude v devítičlenné skupině eliminováno jediné družstvo, je účast ve čtvrtfinálové fázi minimálním cílem.

V soutěži je nyní nadpoloviční většina B týmů a s jedním z nich Svitavští sezonu otevřou, když od 14 hodin hostí Českou Třebovou B. Za týden pak hrají s Hradcem Králové B a dále se střetnou s Chrudimí, Chlumcem, Letohradem B, Heřmanovým Městcem B, Přeloučí B a se Živanicemi.