A jejich úspěšnost byla nulová, tudíž ve víkendových odvetách budou na domácí půdě odvracet konec sezony.

1. NHbL Východ – semifinále: SK Jihlava – Kometa Polička 4:1 (0:1, 2:0, 2:0) a 4:3 SS (1:1, 0:1, 1:2 – 1:0). Série: 2:0.

V první lize mířila Polička ke dvěma soubojům na hřiště vítěze základní části do Jihlavy a v první třetině úvodního utkání překvapila protivníka vedoucí trefou Grubhoffera.

Jenže domácí v dalším průběhu začali potvrzovat roli favorita, v prostřední části se jim povedl dokonalý obrat a získané vedení ještě navýšili.

Odveta začala o den později stejně jako první zápas a díky Grubhofferovi Kometa vedla. I další vývoj bylo obdobný, jen s tím rozdílem, že Poličští se ani za stavu 3:1 nevzdávali, podařilo se jim Grubhofferem a Schauerem vyrovnat na 3:3 a základní hrací čas nerozhodl.

To se nestalo ani v prodloužení a tak až při samostatných stříleních měli hráči z Vysočiny klidnější ruce a připsali si druhé vítězství v sérii. O její ukončení se pokusí o tomto víkendu (sobota 16.00, případně neděle 13.00) v Poličce.

2. NHbL Východ – semifinále: HBC Autosklo H.A.K. Pardubice B – 1. HBC Svitavy 4:0 (1:0, 1:0, 2:0) a 11:0 (2:0, 4:0, 5:0). Série: 2:0.

Druholigové play off zavedlo svitavské hokejbalisty, kteří se ve čtvrtfinále pět utkání přetahovali o postup s Českou Třebovou B, do Pardubic proti tamní extraligové rezervě.

Však také domácí neváhali a ze svého áčka, které z české nejvyšší soupeře vypadlo, posílili sestavu, která nenechala Svitavským žádnou šanci.

Ještě v prvním duelu kladli hosté zejména díky výbornému brankáři Sterenčákovi odpor, ale ve druhém nestíhali vůbec a utržili dvouciferný debakl. O prodloužení série se pokusí v sobotu ve 14.00 (případně v neděli ve stejný čas).

(rh, red)