Na druhém mistrovství České republiky přípravek v hokejbale uskutečněném v Prachovicích, o sobě dali řádně vědět mladí hokejbalisté z týmu Kometa Polička. V konkurenci čtrnácti mužstev z celé republiky obhajovala Polička třetí místo z prvního ročníku.
V základní skupině se Kometa utkala s celky Hradce Králové a Pento Most. Výsledky těchto dvou utkání 7:0 a 5:0 svědčily o tom, že Polička může směle pomýšlet i na mety nejvyšší. To se ostatně potvrdilo i ve čtvrtfinále s Tatranem Třemošná, které skončilo vysoko 11:0. V semifinále čekal na Kometu soupeř z nejtěžších – obhájce mistrovského titulu HBC Vsetín. Ve velmi vyrovnaném utkání Polička soupeře střelecky předčila, nastřelila dvě břevna a dvě tyče, ale sportovní štěstí se přiklonilo k Vsetínu, který dokázal využít jediné chyby soupeřovi obravy a po vítězství 1:0, postoupil do finále. I přes zklamání ze semifinálové smolné prohry, našli v sobě hráči Komety dostatek morálních sil na boj o třetí místo, který s bravurou zvládli a porazili Vlašim v pohodě 6:1.
Bronzová medaile z mistrovství republiky je sice velkým úspěchem, ale celkové skóre 29:2 z pěti zápasů, hovoří jasně o faktu, že ambice Poličky na prvenství byly oprávněné a chyběl jim k tomu opravdu jen ten pověstný krůček. Drobnou náplastí bylo individuální ocenění Barbory Patočkové coby nejlepší hráčky turnaje.
Premiérový ročník


Na prvním mistrovství České republiky v získávali své ostruhy hráči minipřípravek (ročníky 1999 a mladší) . Tohoto premiérového ročníku se zúčastnily týmy Kometa Polička, HBC Vlašim a Pedagog České Budějovice. Kvůli malému počtu startujících mužstev se hrálo systémem dvakrát každý s každým. Tím pádem odehráli všechny týmy čtyři zápasy v jednom dni a to je slušná porce i pro starší kategorie.
Po polovině turnaje měla Polička na svém kontě jednu prohru s Vlašimí (2:1) a jednu remízu s Českými Budějovicemi (1:1) . Jestliže chtěli hráči Komety pomýšlet alespoň na zisk stříbrných medailí, byli nuceni ve zbývajících dvou zápasech minimálně jednou vyhrát. Na první pokus proti suverenní Vlašimi se jim to nepovedlo a po prohře 4:1, měli poslední šanci v zápase s Pedagogem České Budějovice. V tomto utkání podali minihokejbalisté Poličky statečný výkon a zvítězili 4:2.
Druhé místo na mistrovství je na úvod velkým úspěchem podtržený faktem, že cenu pro nejlepší hráčku si domů odvezla poličská Bára Kynclová, cenu pro najlepšího útočníka Jiří Jílek ze stejného klubu a celý tým získal navíc i cenu fair – play za nejslušnější mužstvo.

Miloslav Ovád