Do haly Na Střelnici se přišlo podívat na pět stovek diváků.

„Turnaj jsme letos rozšířili na dvanáct týmů, jimž jsme nabídli 90 míst na spaní. Díky rekonstrukci palubovky působila hala velmi důstojným dojmem hned na první pohled a většina účastníků si pochvalovala svitavské podmínky pro florbal,“ řekl spokojený hlavní organizátor Lubomír Skála.

Do Svitav se sjely celky působící jak ve městě a jeho okolí (Polička a Moravská Třebová), tak i z Prahy, Benešova, Kutné Hory, Brna, prvoligoví florbalisté ze Znojma a další.

Bojovalo se ve třech skupinách po čtyřech družstvech. V sobotu šlo „pouze“ o nejlepší umístění v tabulce, protože do vyřazovacích utkání postupoval každý. Nejlepší čtyři týmy zamířily rovnou do čtvrtfinále (Hattrick Brno, Kutná Hora, Literpool Znojmo, Uničov). Další kolektivy vstoupily nejprve do předkola play off.

Svitavy dvakrát o gól

Áčko svitavského FBK muselo také do kvalifikace. Porazilo v ní Benešov zásluhou jediného gólu mladíka Richtera.

Svitavský B tým narazil na brněnské Old Boys a byl jim vyrovnaným soupeřem pouze v první polovině utkání, pak měl jasně navrh soupeř. Pražané z Olympu nasázeli oslabenému rivalovi „desítku“ a v regionálním derby kladla Polička nečekaný odpor Moravské Třebové, o postupu Kössa musely rozhodnout nájezdy.

Ze čtvrtfinále odstoupil Literpool Znojmo a Olymp přišel k postupu zadarmo. Na Svitavy čekal odpočatý Uničov, který měl velkou chuť pokračovat v turnaji, ale na branku vstřelenou Brýdlem odpovědět nedokázal a domácí byli v semifinále.

Blízko k němu bylo i Kösso, v repríze loňského finále s Hattrickem ale brněnský klub utekl hrobníkovi z lopaty. Jednogólové manko smazal půl minuty před koncem a na nájezdy vyhrál. Sestavu semifinalistů doplnili Old Boys, jež si pohlídali Kutnou Horu.

V prvním semifinále se proti FBK Svitavy postavil Hattrick Brno a to je pro domácí zakletý soupeř. Však také do poloviny střetnutí vedl o dva góly. Pak přišel svitavský nápor, gól ale nepřinesl, naopak z kontru dal odchovanec FbK v brněnském dresu Felkl třetí gól. Uragán v podání domácích však pokračoval, zakousli se do soupeře ještě více. Brýdl dvěma zásahy snížil na 2:3, ale risk bez brankáře už nevyšel.

Ve druhém semifinále využil Olymp delšího času na odpočinek a proti zkušeným matadorům z Brna jasně zvítězil.

Napraví si Svitavští náladu alespoň v duelu o bronz proti veteránům Hattricku? Odhodlání bylo velké, vždyť při loňské premiéře Hydra Cupu je právě Old Boys připravili po nájezdech o třetí místo. Letos se již takový scénář neopakoval a Svitavy brzy vedly 3:0 (góly: Muselík, Brýdl, Musil). Domácí však nečekaně polevili v aktivitě a zkušenost na holích protihráčů se projevila v rychlém srovnání. Po bouřce na lavičce se svitavská mašina opět rozjela a mládí hnalo domácí k vítězství. Plch, Muselík a Sauer nastříleli krásné branky a završili výsledek.

Ve finále působilo Brno velice jistým dojmem. Únava sice byla patrná na obou stranách, ale lépe se s ní poprali florbalisté Hattricku, kteří nedovolili svému soupeři vůbec skórovat. Vyvrcholení turnaje jen potvrdilo papírové předpoklady a Hattrick po zásluze triumfoval na prvním oficiálním ročníku Hydra Cupu.

Z výsledků

Umístění ve skupinách

A: 1. Hattrick Brno (7 bodů, skóre 9:5), 2. FbK Svitavy (4, 6:4), 3. Kösso Moravská Třebová (4, 7:6), 4. PeRvYtIm Dačice (1, 3:10).
B: 1. Kutnohorský Orel (9, 6:2), 2. FBC Uničov (6, 7:4), 3. FbK Svitavy B (3, 2:4), 4. SK Florbal Benešov (0, 3:8).
C: 1. Literpool Znojmo (7, 7:4), 2. FbK Olymp Praha (4, 6:7), 3. Hattrick Old Boys (3, 11:9), 4. SK FBC Polička (2, 4:8).

Play off – kvalifikace: FbK Svitavy A – SK Florbal Benešov 1:0, Kösso Moravská Třebová – SK FBC Polička 6:5 SN, FbK Olymp Praha – PeRvYtIm Dačice 10:3, Hattrick Old Boys – FbK Svitavy B 7:2.

Čtvrtfinále: Hattrick Brno – Kösso Moravská Třebová 2:1 SN, Kutnohorský Orel – Hattrick Old Boys 1:3, FBC Uničov – FbK Svitavy A 0:1, Literpool Znojmo – FbK Olymp Praha 0:5 (kontumace).

Semifinále: FbK Svitavy A – Hattrick Brno 2:4, FbK Olymp Praha – Hattrick Old Boys 4:1.

Utkání o 3. místo: Hattrick Old Boys – FBK Svitavy A 3:6. Finále: Hattrick Brno – FbK Olymp Praha 4:0.

(vom, rh)