Po pondělním poměrně přesvědčivém vítězství 92:80 zvládli Tuři i úterní nervydrásající bitvu 64:61, když o výsledku rozhodl v poslední minutě svými košem a proměněnými šestkami Puršl.

„Hráči ukázali obrovský charakter a vůli. Nehráli jsme tak přesvědčivě v útoku jako v pondělí, což bylo dáno obranou Děčína, který si výborně vypomáhal a my neměli tolik otevřených střel. Museli jsme také utkání odbránit, což se podařilo,“ hodnotil druhé čtvrtfinále kouč Lubomír Růžička.

„Byl jsem v roli basketbalové gamblera, protože jsem se rozhodl hrát v úzké rotaci. Jsem rád, že to kluci fyzicky zvládli, cítil jsem z nich, že jsou v transu a věří si, že mohou v Děčíně uspět i podruhé,“ ocenil Růžička tým.

„Nevyhrál lepší, ale šťastnější tým. Kdyby v závěru padla Děčínu jedna z trojek, šlo by se asi do prodloužení a na koni by byli domácí. V těchto dvou zápasech nás hodně podržel Jiří Jelínek, který je v sérii takovým X faktorem,“ řekl svitavský rozehrávač Roman Marko, který zejména v prvním zápase v roli dirigenta hry předčil protihráče na opačné straně.

„Přijeli jsme s tím, že odvézt si jednu výhru by bylo perfektní. Nakonec ale máme obě, takže jsme naprosto spokojeni. Doma do toho dáme vše, protože se do Děčína nechceme vracet,“ potvrdil Marko, že s jídlem roste chuť a Tuři si jsou vědomí šance, jak čtvrtfinále bleskově ukončit.

Třetí utkání se ve Svitavách hraje v pátek od 18 hodin, čtvrté v sobotu od sedmi večer.

„Bude se opět hrát tvrdě, o každý míč bude rvačka. My nesmíme podlehnout žádnému tlaku, musíme opět hrát s pokorou, tak jako první dva zápasy v sérii. Očekáváme, že bude plný dům, moc se všichni těšíme na atmosféru a věříme, že to společně zvládneme,“ říká křídelník Garret Kerr.