VPS Novabrik Polička – VŠSK Zlín 9:1. Branky: Zvěřina 3, Dostál 2, Kovář 2, L. Král, V. Král. O záchranu bojující soupeř se soustředil na druhé utkání s Kroměříží a nekladl žádný odpor. „Museli jsme vyhrát, proto byl začátek trochu opatrný, ale když jsme poznali, že hosté nejsou nebezpeční, byla to jenom otázka skóre,“ uvedl trenér František Švec.

VPS Novabrik Polička – Benago Jestřabí 8:3. Branky: Zvěřina 3, Dostál 2, Červený, V. Král, Kovář. Lídr tabulky sice přijel s brazilskou posilou, ale jinak mu řada opor chyběla. Na to se však nikdo ptát nebude. „Poločas byl vcelku vyrovnaný, Benago mělo několik šancí, ale po změně stran jsme dali během minuty dva góly a soupeř se položil,“ sdělil Švec. Hattrick si zopakoval Zvěřina, ale dařilo se celému mužstvu. „Brazilec v dresu Jestřabí byl výborný s balonem, avšak hrál hodně na sebe a navíc si se spoluhráči nerozuměl ani po jazykové stránce,“ všiml si poličský trenér. Sestava: O. Dittrich – Kovář, L. Král, Červený, Šmeral, J. Dittrich st., V. Král, Dostál, Kučera, Zvěřina.

Překvapivý, ale zasloužený plný bodový zisk zaručil Novabriku čtvrtfinále, jenže vyrovnaná tabulka mu může po závěrečném kole „přihrát“ širokou škálu protivníků od favoritů po papírově schůdnější. „Chceme udržet čtvrté či páté místo a vyhnout se triu Havířov, Jestřabí, Chemcomex. Po novém roce jsme uhráli 16 bodů z 18 možných, ale stále můžeme klesnout až na osmou pozici. Čeká nás výborně hrající Jilemnice a v poslední době klopýtající Běloves. Tři body by měly jistit nejhůř páté místo,“ dodal František Švec.

(rh)