Cyklistický Pohár Českomoravské vrchoviny měl na programu svůj třetí díl, kterým byl III. ročník MTB závodu nazvaného Sádecká pila. Pořadatelé připravili pro bikery tratě o délce 20 a 40 kilometrů, jejichž profil plně odpovídal názvu akce. Na kratší trase museli cyklisté bojovat s převýšením téměř 600 metrů, na delší trati to bylo dokonce bezmála 1200 metrů.

Do Sádku zavítalo celkem 212 účastníků, z čehož bylo více než osm desítek dětí, pro které byly nachystány speciální závody.

Hlavní čtyřicetikilometrové klání vyhrál v konkurenci sedmi desítek bikerů jezdec SK Prima Polička František Groulík, a to přesvědčivě časem 1:42:45, když Pavla Bartoně (Eurofarm Sport Team), který dojel druhý, porazil více než o minutu. Třetí Petr Pospíšil (Ghost Mitas Race Team) ztratil další dvě minuty.

Totožné pořadí jako v absolutní klasifikaci bylo i v kategorii mužů od 30 do 39 let.

V zápolení mužů 20 – 29 let zvítězil Šimon Vítů (Uniqa Jihlava) před Michalem Vejdou (Prestige Cycling Team) a Lukášem Janků z Pepebike Brno.

Vítězem v kategorie mužů do 49 let se stal Michal Krejčí ze Zlína před Pavlem Svobodou (Vokolek Cycling Team) a Tomášem Pohlem (PBV MTB Team Brno).

Mezi muži nad 50 let pak nenašel přemožitele Leopold Spáčil (Giant Brno), na druhé pozici byl další brněnský biker Petr Herník a na třetí Jiří Boštík (F-Bike klub Sádek).

Na distanci dvaceti kilometrů byl boj o prvenství napínavější než na dvojnásobné trati, ale i zde triumfoval závodník z Poličky. Martin Lidmila (Cyklo-ski klub) ve finiši udržel za svými zády Milana Suchého (Nilfisk Alto Pro Cycling) o jedinou sekundu. Jako třetí v pořadí se pak v cíli objevil Jakub Luňáček (Uniqa Jihlava). Čas vítěze byl 53:08.

I na „dvacítce byly zvlášť vyhodnoceny jednotlivé kategorie podle věku. Lidmila tak kraloval juniorům, Suchý mezi muži Hobby a Jiří Bureš (F-Bike klub Sádek) si připsal primát v závodu „hobbíků" nad 45 let.

Alžběta Stunová z týmu BB Cyklosport Superior se stala nejrychlejší ženou Sádecké pily a zároveň vítězkou kategorie do 39 let. Juniorskému pořadí vládla Zuzana Šafářová (Cyklo-ski klub Polička) a Lenka Suchánková (Bike club Svitavy) si dojela pro triumf mezi ženami nad 40 let.

Kategorii příznačně zvanou Sádečáci vyhrál Marek Měšťan. (rh)