Přinesl kromě jiného druhý střet zástupců našeho regionu, který pro sebe znovu rozhodla větší zkušenost na straně obhájců titulu. Ani Sádek ovšem nakonec s prázdnou neodešel.

Polička – Sádek 2:1

Branky: 32. Netolický, 40. Novák – 28. Jílek. Rozhodčí: Syrůček – Uhlár.

Tak blízko byl nováček soutěže ke skalpu svého velkého rivala, remízu měl prakticky jistou, všechno mu však proteklo mezi prsty.

Hra byla v prvním poločase vyrovnaná, opatrná, gólových možností nebylo mnoho a pokud už, rodily se před oběma brankami rovnoměrně. Stejně tomu bylo v nástupu do druhé půle, až ve 28. minutě se bombou z trestného kopu přesně k tyči trefil Jílek a Sádek vedl.

V tu chvíli mu hrálo vše do karet – vedení, podpora z publika, větší počet hráčů, navíc Polička hrála posledních sedm a půl minuty pod hrozbou šestého faulu.

Znovu se ale ukázalo, co znamená zkušenost a taktická vyzrálost. Poličští nezačali „bláznit“, zachovali klid a ve 32. minutě po pěkné kombinaci srovnal Netolický – 1:1.

A drama vrcholilo. Sádek si nedokázal vynutit šestý faul a v poslední minutě se dopustil osudné chyby. Čtrnáct sekund před koncem gólman Pazdera vyhodil balon „přes půl“ a daroval tím soupeři míč. Ten tak měl čas na poslední akci a sehrál ji s bravurou mistrů republiky. Na jejím konci dával Novák „do prázdné“ a Sádeckým zbyly oči pro pláč. To se psal čas 39:54.

„Bylo to o štěstí, remíza by derby asi slušela. I na šance byl zápas vyrovnaný. Na konci jsme však soupeřovu obranu překvapili,“ uvedl trenér vítězů František Švec.

Sádek – Slavičín 3:2

Branky: 36. a 39. Stejskal, 9. Navrátil – 12., 20. Ulman. Rozhodčí: Pavlas – Uhlár.

Domácí nastupovali bezprostředně po předchozím zklamání, ale na jejich výkonu to nebylo znát. Navrátil je také po rychlém brejku poslal do vedení. Benago nedojelo v nejsilnější sestavě, jenže do přestávky dvakrát potrestalo sádecké chyby.

Po změně stran se už hrálo v podstatě na jednu bránu, Slavičín hrozil výhradně z brejků. Trvalý tlak Sádku dlouho narážel na zformovanou defenzivu, jež většinu střel zablokovala, nakonec ale kapitulovala ona i brankář.

Ve 36. minutě bylo srovnáno a minutu a půl před koncem zůstal nepokrytý Stejskal osamocen před gólmanem a nekompromisně zakončil na 3:2. V hektickém závěru už domácí chybu neudělali a mohli tak oslavit nesmírně cennou výhru.

Polička – Běloves 6:1

Branky: 7., 33. a 40. Dostál, 1. Dittrich, 5. V. Král, 8. Netolický. Rozhodčí: Pavlas – Syrůček.

Jak rozhodnout zápas za osm minut, takové školení dala Polička rivalům z Bělovsi. První úder přišel po pár vteřinách z kopačky J. Dittricha, jemuž pro tento zápas vypršel dvouzápasový distanc.

A následovaly další nádherné rozbory náchodské obrany a tři trefy vlastně do prázdné svatyně. Domácí se rázem uklidnili a zbytek zápas v pohodě kontrolovali, ve druhé půli si pak Dostál vychutnal hattrick.

Sestavy

VPS Novabrik Polička: Hejl – F. Švec, L. Král, Kovář, Netolický, Novák, V. Král, ve druhém zápase J. Dittrich a Dostál.

FS Sádek: Pazdera – Jílek, Mička, Škoda, Mužík, Valta, Stodola, Navrátil, O. Petr, T. Švec, Stejskal.

Další výsledky – 15. – 16. kolo: Prachatice – Chemcomex Praha 2:2 a Klatovy 2:3, Větřní – Klatovy 5:0 a Chemcomex Praha 3:7, Stonava – Jilemnice 3:1 a Nový Bor 5:1, Darkovice – Nový Bor 6:2 a Jilemnice 1:3, Slavičín – Běloves 4:3.

V sobotu 23. ledna se Sádek představí opět v domácí hale v Poličce proti Stonavě a Darkovicím. VPS Novabvrik cestuje do Zlína, kde se střetne s družstvy z Klatov a Prahy.