K prvnímu přípravnému utkání před novou sezonou v Mattoni NBL nastoupili svitavští basketbalisté proti výběrů hráčů z amerických univerzit. Svěřenci trenérské dvojice Pětivlas – Růžička zahájili zápasový blok vítězně.

Basketbal Qanto Svitavy – Univerzitní výběr USA 84:64 (24:18, 40:35, 59:46). Body Svitav: George 21, Teplý 15, Meno 14, Šindelář 9, Sedlák 7, Kramný 6, Miloš 6, Havránek 3, Lepold 2, Fröhde 1.

V sestavě domácích scházela čtveřice Macela, Špaček, Harčár a Moravec, které reprezentuje na univerziádě v Shenzenu v Číně (český tým tam dokázal porazit domácí družstvo, jenže podlehl Německu a Rumunsku a s jeho nadějemi na postup do vyřazovací fáze to vypadá bledě). Do utkání nezasáhl ani zraněný Horák.

Mladí Američané nevynikali výškou, zato rychlostí a solidní střelbou. Sice v průběhu duelu ani jednou nevedli, ale dlouho drželi nevelký bodový odstup.

První svitavský koš v nové sezoně vstřelil z rychlého protiútoku Kent George, první trojku dal Tomáš Teplý a v 10. minutě se poprvé trefil za Svitavy trefil i Pavel Miloš, velká letní posila mužstva.

Rozdíl se ve skóre do poloviny třetí čtvrtiny pohyboval kolem pěti bodů, poté ale domácí zpřesnili hru, zvýšili na 59:46 po třiceti minutách a poslední hrací období ovládli. Dvě trojky Teplého rozhodly o konečném dvacetibodovém vítězství.

Od trenérů dostalo na palubovce dostatek hracího času všech deset hráčů na soupisce.

Další přípravu odehraje svitavský kolektiv ve čtvrtek od 18 hodin na půdě prvoligového Jindřichova Hradce.