Kdo by to byl ještě před čtrnácti dny řekl… Svitavské volejbalistky, které se dlouho bály o samotnou existenci ve druhé lize, nakonec dosáhly na své historicky nejlepší umístění v této soutěži!

„Sama pořád kroutím hlavou, že ještě v předposledním kole bojujeme o udržení a nakonec vydolujeme krásné čtvrté místo. Ale byla to letos fuška,“ usmívala se po výhrách nad Přerovem asistentka trenérky Marcela Sezemská.

TJ Svitavy – PVK Přerov B 3:0 (23, 11, 20) a 3:0 (15, 14, 23)

Neuvěřitelně vyrovnaná situace mezi čtvrtým a devátým místem připouštěla před derniérou sezony 2009/2010 spoustu variant. Pro Svitavy nastala ta ze všech nejpříznivější.

Druhý tým tabulky přišel už před časem o šanci na prvenství v soutěži. I tak dokazoval svoje kvality tím, že si v prvním setu udržoval mírný náskok. Jenže koncovku jasně ovládly domácí hráčky, byť si dovolily luxus dvou nevyužitých setbolů, ujal se až třetí.

„Druhý set jsme proměnily v naši exhibici. Velkou zbraní se stal servis, předvedly jsme jich celou škálu. Málokdy se stane, že se hráčky za celou sadu otočí jen jednou dokola,“ kvitovala Sezemská.

Z euforie probral domácí začátek třetího setu (1:8), ale pestrou útočnou hrou manko zlikvidovaly (16:16). „Závěr už zase patřil nám na servisu, bloku i smeči. Na hladké vítězství 3:0 by si asi nikdo nevsadil,“ řekla svitavská trenérka.

A co více, v odvetě se ho povedlo zopakovat. „Stále se dařil servis, přesně jsme přijímaly, pokládaly z hlavního kůlu, častěji si zaútočily i blokařky. Zatrnulo nám jen v koncovce třetího setu, ale ten pětadvacátý bod jsme daly,“ komentovala dění Marcela Sezemská.

Proměněný mečbol tedy zajistil volejbalistkám ze Svitav konečné čtvrté místo, jež bylo po většinu sezony vzdáleným snem, ale tím více těší. „Byl to krásný závěr sezony, stálo to opravdu za to. Pochvalu si zaslouži všichni, kteří se na tomto krásném výsledku podíleli,“ dodala Marcela Sezemská.

Sestava TJ Svitavy: K. Bláhová, K. Sezemská, Jelínková, Vykydalová, Fröhdeová, Šimková, Šařecová, Němečková, Svobodová, Odvárková.

II. liga ženy – skupina C – 35. – 36. kolo: VO TJ Lanškroun – TJ DDM Brno 1:3 a 3:0, Sokol Křenovice – TJ Šumperk 3:0 a 3:0, TJ OP Prostějov – TJ Tatran Litovel 3:0 a 0:3, TJ Sokol Frýdek–Místek B – Loko Břeclav 3:0 a 3:2.

Konečná tabulka druhé ligy volejbalu žen. Sezona 2009/2010.