Snad všichni z první desítky průběžného hodnocení mužů i žen seriálu byli na startu v areálu „Pod lipou“. Chyběla rekordmanka dráhy Pavla Švaříčková (17,26 s), která letošní sezonu vynechává. Celou soutěž mohli sledovat příznivci hasičského sportu na internetové televizi hasici150.tv – je tu i záznam .

Rozdíl mezi sobotními a nedělními závody je jasný. Český pohár Velkopopovického kozla je opravdu profesionální záležitost, kde pravidelná a náročná příprava je nutností. Našli bychom zde i realizační týmy, které určují taktiku pro postup, upozorňují na úskalí trati. Všichni si pochvalovali teplotu vzduchu a lehce zataženou oblohu vhodnou pro závodění, ale jen do té chvíle, než krátký a prudký déšť zkropil areál. Po té zhodnotil kvalitu trati Jakub Pavlíček: „Je tady pomalý tartan“. Vylosované dvojice závodníků na 100 metrové trati s překážkami bojovaly o postup do večerního finále. Sem se kvalifikovalo šestnáct nejlepších mužů. Systém vyřazování play off následně určil dvojice pro malé a velké finále. Jakub Arvai (HZS Karviná) a Pavel Krpec (Nemětice) se postavili proti sobě ve finále a rozdělovač, jako už několikrát během dne, rozhodl závod. Vítězem se stal Pavel Krpec.

Závody navštívil krátce hejtman Pardubického kraje Radko Martínek, pod jehož záštitou se závody konaly. Hlavním tématem rozhovorů nebyly závody, ale situace okolo záplav. Ženy začaly svoji kvalifikaci po osmnácté hodině. Díky zamračené obloze se rychleji stmívalo. To zhoršovalo jistotu pro připojení hadice na rozdělovači, jak poznamenala pozdější vítězka Andrea Hrouzková (SDH Štěpánov). Domácím jistě udělala radost Pavla Švábová, která se probojovala do play off a skončila na 13. místě.

Velitel sboru SDH Kamenec u Poličky Jiří Doležal společně se starostkou Miladou Muffovou předali nejlepším ceny a poháry. Někdo připsal body do poháru a získal nějakou tu cenu, někdo si vyhrál tričko, ale hlavně že si všichni dobře zazávodili.

Výsledky muži: 1. Krpec Pavel, 2. Arvai Jakub, 3. Kunovský František
Výsledky ženy: 1. Hrouzková Andrea, 2. Špačková Michaela,3. Šubrtová Barbora

JIŘÍ FELTL