V ringu se představili také dva zástupci svitavského týmu SK Boxing Hell. Tomáš Adámek a Bronislav Kubín si se soupeři poradili.

Bronislav Kubín (Česká republika, Boxing Hell Svitavy) – Tommy Altmann (Německo). Welterová váha, šest kol.

Altmann je týmovým kolegou Lukáše Konečného a v profiringu měl skvělou bilanci 11 výher z 11 zápasů. Kubín s bilancí 9 – 2 – 0 je však velmi bojovným boxerem, jenž chybějící techniku nahrazuje velikou vůlí a skvělou kondicí.

Kubín také hned od začátku na německého soupeře vletěl, neustoupil ani o milimetr, boxoval ve velkém tempu a naprosto Altmanna vymazal.

„Němec byl velmi zaražený, bál se vytáhnout ruku a vůbec nebyl schopen využít technické převahy. Bronislav boxoval dle taktického plánu a ve druhém kole dokonce poslal Altmanna na podlahu ringu. Celá čtyři kola se pak boxovala ve stejné režii,“ okomentoval zápas šéf týmu Milan Hell.

V posledních dvou kolech Němec konečně trochu začal boxovat, to však bylo pro něj pozdě. Po šesti kolech možná lehce překvapivě, ale naprosto zaslouženě vyhrál Bronislav Kubín u všech tří rozhodčích poměrem 60:54, 59:56 a 58:55.

Tomáš Adámek (Česká republika, Boxing Hell Svitavy) – Artem Solomko (Bělorusko). Polotěžká váha, šest kol.

Solomko už boxoval i z loňským přemožitelem Adámka, ukrajinským držitelem mistrovského pásu WBA Uzelkovem, a vydržel s ním deset kol, což svědčí o jeho kvalitách.

„Bělorus byl bojovný, vyznává pravou ruskou školu, stále dopředu s nebezpečnými rychlými a nečekanými údery, jenže po technické stránce na Adámka ztrácel příliš. Byla vidět dobrá příprava v našem týmu. Tomáš si soupeře školil, držel ho na distanc a pouze občas relativně náhodně inkasoval. Z mého pohledu duelu chybělo jediné, a to větší touha Adámka po výhře před limitem. Na druhou stranu, Tomáš si chtěl zaboxovat. Rival byl několikrát otřesen, ale Tomáš nikdy nespěchal znovu do útoku a dal tak soupeři šanci se znovu vzpamatovat,“ sdělil k utkání Milan Hell.

Adámek vyhrál vcelku jednoznačné utkání s jistotou na body (60:55 a dvakrát 60:54).

V pátek 19. března večer přijdou na řadu další dva rohovníci připravující se ve Svitavách. Jindřich Velecký nastoupí ve Florencii proti Albánci Mustafovi, Jindřich Kubín v Antverpách proti Belgičanu Ayoubovi.

(rh, mh)