V rámci přípravy na blížící se mistrovství světa v Japonsku si české volejbalové reprezentantky pozvaly do svitavské haly tým Bulharska.

V prvním setu si udržovaly stálý několikabodový náskok, který díky pestré a dostatečně důrazné hře uhájily do konce.

Od druhé sady se však začalo kormidlo zápasu otáčet ve prospěch hostů, když nad sítí začala řádit smečařka Nikolovová a s jejími tvrdými útoky si česká obrana nevěděla rady. Navíc se přidaly i problémy s přesností útoku i příjmu.

I ve čtvrtém setu se dlouho zdálo, že celek z Balkánu dokráčí k vítězství. V jeho závěru ovšem český tým konečně našel ten správný recept na výborně hrající Nikolovovou a bodovou sérií srovnal na 2:2.

„Teprve ve čtvrtém setu jsme nebezpečnou smečařku ubránili a tím otočili zápas k vítěznému konci,“ poznamenal reprezentační kouč Jiří Šiller.

V tie–breaku už Češky svoji šanci nepustily, vypracovaly si bezpečný bodový odstup a po více než dvou a čtvrt hodinách boje proměnily první mečbol.

Pětisetovým vítězstvím vrátily soupeřkám stejnou mincí porážku z prvního vzájemného zápasu ve středu v Brně.

Toto utkání nebylo ani zdaleka posledním představením špičkového volejbalu ve Svitavách. České hráčky se sem vrátí v říjnu k duelům s Alžírskem. Ještě dříve, už v polovině září, tady mužská reprezentace sehraje dvě přípravná střetnutí proti Kanadě.

Česká republika – Bulharsko 3:2 (22, –22, –19, 20, 12)

Sestava družstva ČR: Jelínková, Barborková, Vanžurová, Bucková, Plchotová, Havlíčková, libero Jášová – Pastulová, Melichárková, Mühlsteinová.