Svým vystoupením na etapovém klání Vysočina 2010 to jenom potvrdil.

Po vítězství v zahajovacím krátkém prologu se oblékl do první etapy do žlutého trikotu. Na okruzích vedoucích kolem Bystřice nad Pernštejnem o něj ovšem přišel, když nezachytil útok týmového kolegy Stanislava Kozubka, jenž přijel do cíle s téměř minutovým náskokem. König v závěru poodjel ze silné skupiny a cílovou pásku proťal jako druhý.

Třetí etapa závodu Vysočina 2010 vedla kolem Žďáru nad Sázavou a změny nepřinesla, jelikož s výjimkou Holanďana Knopse dojeli König a ostatní pospolu v hromadném finiši, třebovský rodák jako pátý.

Následovala časovka a v ní se Leopoldu Königovi letos daří. A prokázal to znovu, když osmnáctikilometrovou trasu zvládl v čase 23:33 a o 11 vteřin snížil Kozubkův náskok v čele klasifikace. „Označovat mě za časovkáře by bylo odvážné. Tahle časovka, která byla celá „nahoru – dolů“, byla těžká. V tom dešti, který šlehal do obličeje, to navíc byl skutečný prožitek,“ poznamenal vítěz.

Poslední „královská“ etapa vedla přes několik kopců a měla pořadí hodně zamíchat. Žlutý Kozubek však nenechal nikoho na pochybách a druhým místem si pojistil prvenství.

König dojel do cíle šestý o dvanáct sekund později než vítězný Němec Fiedler. Celkově ztratil na druhé pozici na stájového kolegu 63 vteřin. „Tak krásných závodů je málo. Tady to prostředí je fantastické. Téměř žádná rovina, pořád se jede nahoru a dolu pěknou krajinou, není to žádná nuda. Navíc skladba etap je také povedená. Pořadatelům se daří zařadit divácky zajímavý prolog i klasickou časovku. Organizátorům dávám jedničku, přeji jim hodně zdaru,“ uzavřel letošní Vysočinu druhý muž závodu, jehož potěšilo, že ho přijel podpořit početný fan club z Moravské Třebové.

(pp, rh)