Na prezentaci se zájemcům z řad odborné i laické veřejnosti představili jezdci i motocykly jedné z nejlepších tuzemských stájí.

Hlavní osobností odpoledne však byl desetiletý svitavský motocyklový talent Vladislav Schwär, který převzal z rukou starosty Svitav Jiřího Brýdla, zástupců týmu a partnerských firem zbrusu nový motocykl KTM 65 ccm, s nímž bude v příští sezoně bojovat na českých a moravských tratích jako nejmladší člen LR Cosmetik ADOS KTM Teamu. Kromě toho obdržel novou přilbu a další nezbytné vybavení. „Doufám, že mě nový stroj bude poslouchat. Hlavně si přeji, aby se mi vyhýbala zranění,“ řekl mladičký závodník, který má za sebou starty převážně v Poháru Vysočiny.

Více než kvalitní společnost mu dělali mimo jiných letošní mezinárodní mistr České republiky v kubatuře do 125 cm Martin Kohút ze Slovenska a další špičkový domácí jezdec Josef Kulhavý. Zatímco první jmenovaný se chystá minimálně na obhajobu letos dosažených výsledků, tak druhý si především přeje, aby se mu konečně vyhnuly vleklé zdravotní problémy. „Prakticky tři sezony jsem byl více na marodce než na trati. Teď už jsem snad zdravý a těším se na sezonu.“

Podle slov spoluorganizátora promoakce Dušana Sekerky by se v budoucnosti mohly rovněž Svitavy dočkat zajímavého a atraktivního motokrosového klání. Manažer, který každoročně pořádá populární halové superkrosy v Ostravě, má v hlavě plány na využití centra města. „Vše je samozřejmě otázkou dalších jednání, rozhodně bychom ale něco podobného chtěli ve Svitavách nabídnout,“ řekl manažer.

Vzácným hostem ve Fabrice byl také Martin Šonka. Armádní pilot ze základny v Čáslavi se v nadcházejícím roce představí jako první český letec v nejprestižnějším světovém seriálu Reb Bull Air Race. „Obrovskou zásluhu na tom, že jsem se tam kvalifikoval, má reprezentační trenér Stano Bajzík z leteckého akrobatického centra ve Starém Městě,“ pochlubil se Čonka i spojitostí s naším regionem. (rh)