Vždyť k mistrovským střetnutím nastoupili muži A, ženy, junioři, juniorky a starší i mladší žáci. Z celkového počtu čtrnácti duelů však družstva FbK vybojovala pouze dvě výhry, o což se postarali starší a mladší žáci.

Dobrý jen začátek

K této mizerné bilanci přispěly také oba dva nejsledovanější celky – druholigoví muži a prvoligové ženy. Muži zamířili na turnaj do Rokytnice nad Orlicí s devíti hráči do pole a gólmanem Vojtou, na tréninku před utkáním se totiž zranil centr druhé formace Petr Hermany. Na Svitavské čekali soupeři z východních Čech.

FbK Svitavy – FBC Innebandytos Hradec Králové 2:5 (1:3, 0:0, 1:2)

Góly: Blažejovský, Richter.

Druhý tým tabulky, to byla první úloha pro svitavské florbalisty, jež toužili po prvním vítězství dosaženém přímo na palubovce (jejich dosud jediné nad Jihlavou bylo kontumační). Vstup do zápasu se jim skvěle povedl a už po šestnácti sekundách je poslal Blažejovský do vedení.

Hradec ovšem na nic nečekal a během dvou minut vyrovnal stav, ještě do konce první třetiny přidal další dva góly. Druhá třetina znamenala sice zlepšený výkon celku FbK, jenže jeho šance končily buď na vynikajícím brankáři Hradce, případně mimo brankovou konstrukci. Ihned na začátku poslední části dorazil Richter Komůrkovu střelu a v sedmnácti letech zaznamenal první druholigovou branku. Otevřená hra a snaha o vyrovnání však poté vedla jen ke dvěma inkasovaným gólům v síti skvěle chytajícího Vojty.

FBC Letohrad – FbK Svitavy 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)

Branky: Blažejovský 2.

Po porážce od Hradce Králové nastoupili Svitavští proti tabulkovému sousedovi. Ten se sice ujal vedení, ale tým FBK otočil skóre zásluhou dvou branek zkušeného Pavla Blažejovského. Celý zápas se odehrál v solidním tempu, velké šance se střídaly na obou stranách, ale na rozhodnutí se čekalo až do závěrečné třetiny. A za kratší konec tahaly znovu Svitavy.

Dovolily soupeři vsítit rozhodující gól a místo závěrečného náporu se navíc nechaly dvakrát vyloučit. Toho Letohrad samozřejmě využil k pojištění náskoku a bojovný duel definitivně získal pro sebe.

Svitavský A tým se po těchto dvou prohrách nachází na sedmém místě tabulky se ziskem čtyř bodů, což není zrovna pozice, kterou by si představoval. Vylepšit své umístění může 14. listopadu ve Rtyni v Podkrkonoší, kde se střetne s dosud nebodujícími soupeři: SK JeMoBu a Náchodem.

II. liga muži – divize III: 1. FbK Tábor (16 bodů), 2. Hradec Králové (15), 3. České Budějovice (12), 4. Rtyně (10), 5. Jihlava (7), 6. Letohrad (6), 7. FbK Svitavy (4), 8. Třebíč (3), 9. Náchod (0), 10. Orlicko Třebovsko (0), 11. SK JeMoBu (0).
Doma s nulou

Turnaj v hale Na Střelnici měl být pro svitavské florbalistky dobrou příležitostí, jak konečně ochutnat radost z vítězství. Opak se ale ukázal být pravdou, lepší byly hostující týmy.

Výsledky: FBC Panthers Otrokovice – FbK Svitavy 3:1, FbK Svitavy – TJ MEZ Vsetín 2:6.

1. liga ženy – divize II: 1. Vítkovice B (18), 2. Šumperk (14), 3. Žďár nad Sázavou (12), 4. Psycho Brno (11), 5. Otrokovice (7), 6. Vsetín (6), 7. Židenice (3), 8. Aligators Moutnice (2), 9. Svitavy (0).

(lb, rh, zr)