Svitavští věděli, že nutně potřebují protrhnout nelichotivou bilanci pěti proher v řadě a na přístupu k utkání to bylo znát.

NÁRODNÍ LIGA VÝCHOD:

Hra na tři kompletní pětice logicky znamenala vysoké tempo a souboj o každý míček. Dlouho se neprosadilo ani jedno z družstev, až v 17. minutě po ráně z první otevřel skóre pelhřimovský Vlach. Naštěstí ani ne minutu poté vypresoval obranu svitavský lídr Pakosta, předložil Vašákovi nabídku ke skórování a ten se nemýlil.

V polovině utkání utekl Hynek obraně Pelhřimova, skvěle našel dalšího mladíka ve svitavském dresu Macha a ten z blízka poslal Hydry do vedení. Hned minutu nato obrana hostů zatáhla za ruční brzdu a Svitavy dostaly šanci skórovat z trestného střílení, zodpovědnost na sebe vzal kapitán Prudil, ale výborného brankáře Domkáře se mu překonat nepovedlo. Černý den domácího kapitána byl dovršen o chvíli později, když nešťastně tečoval střelu matadora Zrzavého a přispěl k vyrovnání na 2:2. Jinak výborně chytající Lamař neměl nárok.

Ve třetí části byl k vidění boj obou družstev o každý centimetr palubovky, ale gól nepadl, bylo tedy jasné, že body se budou dělit. O bod navíc do ligové tabulky se hraje v prodloužení pouze se třemi hráči v poli. Domácí bohužel prohráli buly a Pelhřimov s míčkem měl na hřišti nejzkušenější hráče. Knězů našel Fučíka a ten po osmnácti vteřinách nekompromisně vymetl šibenici za Lamařem. ¨

Přestože výkon Svitav znovu nebyl špatný, pouhý bod do tabulky Národní ligy z utkání, v němž se ani jednou nevylučovalo, pro ně není dobrou vizitkou. Další pokus o únik z posledního místa na ně čeká tuto sobotu 23. října na palubovce Aligátorů Klobouky.

„Bylo to hodně taktické utkání, ve kterém rozhodovaly sebemenší chyby. Bohužel jsme udělali o jednu navíc než soupeř a tak bereme pouze bod. Věřím však, že se od tohoto zápasu odrazíme a už to bude jenom lepší,“ uvedl vedoucí týmu Jakub Motl.

FbK TJ Svitavy – TJ Spartak Pelhřimov 2:3 PP (1:1, 1:1, 0:0 – 0:1).
Branky Svitav: Vašák, Mach. Sestava: Lamař (Skácelík) – Kovář, Musil, Říha, Brýdl, Šmarda, Čížek – Prudil, Pakosta, Vašák, Sauer, Mach, Hynek, Čermák, Motl, Pešl.

DIVIZE D:

V divizní skupině D bylo rovněž na pořadu šesté dějství. A z pohledu zástupců Pardubického kraje se nezařadilo mezi povedená, neboť na jejich účet přibývaly toliko porážky. Pouze v případě litomyšlských florbalistů to bylo o malinko veselejší, neboť jejich prohra se zrodila až po samostatných nájezdech a alespoň bod z toho tedy kápl. V bláznivé přestřelce v Blansku prokázali hráči Vysokého Mýta, že ve florbale lze na této úrovni prohrát i střetnutí, v němž mužstvo nastřílí deset branek. V tabulce je na tom z krajského čtyřlístku aktuálně nejlépe třetí Letohrad, jenž nyní ztratil bitvu o první místo s brněnskými Hornets.

Andone SK Jihlava – FbK Orlicko-Třebovsko 8:3 (branky Orlicka: Jurco, Šmíd, Horák), FBK Atlas Blansko – FTC Vysoké Mýto 15:10 (branky: Vysokého Mýta: Pavlák 4, Novák 2, Knypl, Večeře, Sháněl, Kobr), FBC Letohrad Orel Orlice – Hornets Brno ZŠ Horní 4:8 (branky Letohradu: Novák 2, Marek, Kubelka), FBŠ Všestary – Florbal Litomyšl 6:5 SN (branky Litomyšle: T. Boštík, Svoboda, Macek, Štarman, M, Háp).