Přestože to podle výsledku nevypadá, tak v zápase s Vítkovicemi to dlouho vypadalo na drama, ve 43. minutě snižoval Rusin na 1:2 a a zdálo se, že Sokoli budou proti jasnému favoritovi usilovat o překvapení. Jenže hned za čtyři sekundy po tomto kontaktním gólu inkasovali potřetí a potom se na několik minut jejich hra úplně rozsypala, což kvalitní soupeř využil a ze snů o nečekaných bodech byl další debakl. Ve svátečním podvečeru se pardubický celek vydal do Brna. Domácí Hattrick na tom před utkáním nebyl v superlize o moc lépe a podle toho utkání vypadalo. Hrálo se hodně opatrně, s důrazem na defenzivu, oba rivalové si byli vědomi důležitosti zápasu. I tak to byli domácí, kteří tahali za delší konec. Jejich vedení 3:1 sice v čase 57:36 korigoval Teichman, ale k ničemu dalšímu se hosté nedostali a po dvanácté v sezoně odešli z utkání bez bodu. V sobotu se pokusí svoji nelichotivou bilanci vylepšit na půdě desátých Otrokovic (19:00).

LIVESPORT SUPERLIGA: Sokoli Pardubice – 1. SC Tempish Vítkovice 1:8 (0:0, 0:1, 1:7). Branky: 43. Rusin – 41., 47. a 51. Hubálek, 43. a 57. Zubek, 28. Sidunov, 47. Gattnar, 49. Bräuer. FBŠ Hummel Hattrick Brno – Sokoli Pardubice 3:2 (2:1, 0:0, 1:1). Branky: 17. a 45. Hronek, 19. Bednář – 15. Černý, 58. Teichman.

Série porážek je konečně minulostí

Když Pánbůh dopustí, i svitavská florbalová motyka spustí. Že si poslední tým tabulky vyšlápne zrovna na třebíčské Snipers, kteří se pohybují v top trojce soutěže, to se upřímně řečeno nečekalo. Ale ukázalo se, že když je na palubovce vůle, bojovnost, obětavost a slušná porce herní kvality, tak se sportovní štěstí i na stranu svitavských florbalistů přiklonit může. Jako rozhodující se ukázal být pětiminutový trest hostujícího Štveráčka za hrubost v 54. minutě. Dlouhou přesilovku využili Mach a Říha, otočili výsledek na 5:4 a vítězství na desátý pokus bylo na světě. Ne, že by to v tabulce ze svitavského pohledu něco zásadního řešilo, leč i za tento malý záblesk naděje na veselejší budoucnost musí být jejich fanoušci rádi. „Co dodat, konečně výhra a spokojenost. Klasicky jsme vychladli ve druhé třetině a naše hra nebyla moc dobrá. Díky vyloučení v poslední části se nám podařilo zápas urvat a snad teď začne vítězná série,“ doufá vedoucí družstva Jakub Motl. V sobotu 20. listopadu od 20 hodin hostí dvanácté Svitavy desátou Kopřivnici a ukáže se, zda jejich minulé vystoupení bylo toliko ojedinělým výstřelkem, nebo signálem trvalejšího vzestupu.

NÁRODNÍ LIGA VÝCHOD: FbK TJ Svitavy – Snipers Třebíč 5:4 (2:0, 0:2, 3:2). Branky Svitav: Mach 2, Prudil, Motl, Říha.

Litomyšl si vyšlápla na lídra

V devátém divizním kole se zástupcům Pardubického kraje výsledkově dařilo. Jedinou negativní výjimkou bylo poněkud překvapivě Vysoké Mýto, které nevyužilo výhodu domácího prostředí, nezvládlo koncovku dramatického utkání s Jihlavou a vyšlo bodově naprázdno. Vytáhli se naopak litomyšlští florbalisté, ti si vyšlápli na vedoucí brněnské Hornets, když se jim povedl nástup do zápasu, nastavenou laťku svého výkonu dokázali udržet po celý průběh duelu bez větších výkyvů a soupeř nenašel protizbraň. Velmi dobrou formu potvrdil celek z Letohradu, který si především zásluhou šestigólového Františka Majvalda přivezl jasnou výhru od řeky Sázavy a bodově dokonce dostihl vedoucí Brno. A zapomenout nelze na Orlicko-Třebovsko, to nasázelo Hradci Králové v domácí hale dokonce jedenáct branek a snaží se o posun ze spodních pater divizní tabulky. Také zde se objevil autor šesti tref, velký střelecký večer prožil domácí Vojtěch Šmíd. V následujícím kole je na pořadu derby Orlicko-Třebovsko – Litomyšl (sobota, 14:00), zbylá utkání krajských družstev byla odložena.

DIVIZE D: FTC Vysoké Mýto – SK Andone Jihlava 8:9 (3:1, 2:4, 3:4). Branky Vysokého Mýta: Koubek 3, Lesák, Unzeitig, Knypl, Pavlák, Večeře. Florbal Litomyšl – Hornets Brno FBC ZŠ Horní 8:5 (2:1, 3:1, 3:3). Branky Litomyšle: Švec 3, M. Háp 2, Lamplot, M. Boštík, Štarman. FbK Orlicko-Třebovsko – FBC Hradec Králové 11:8 (4:2, 2:3, 5:3). Branky Orlicko-Třebovska: Šmíd 6, Horák 2, Tesař 2, Kapoun. Hippos Žďár nad Sázavou – FBC Letohrad Orel Orlice 2:8 (0:0, 0:5, 2:3). Branky Letohradu: Majvald 6, Pokorný, Kubelka.